17 Ağustos’u Unutmadık!

Milliyetçi Hareket Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ferid Şekerli 17 Ağustos deprem ile ilgili bir açıklama yaptı. Ferid Şekerli’nin yaptığı açıklama; Türkiye’nin yakın tarihini derinden etkileyen en önemli olaylardan biri olan; 17 Ağustos 1999, ‘’sesimi duyan var mı?’’ nidalarının her yerde yankılandığı ve 45 saniye içerisinde binlerce kişinin yaralandığı ve hayatını kaybettiği asrın felaketi niteliğini taşımaktadır. […]

 17 Ağustos’u Unutmadık!

17.08.2021 - 12:14

Güncelleme : 17.08.2021 - 12:14

Milliyetçi Hareket Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ferid Şekerli 17 Ağustos deprem ile ilgili bir açıklama yaptı.

Ferid Şekerli’nin yaptığı açıklama;

Türkiye’nin yakın tarihini derinden etkileyen en önemli olaylardan biri olan; 17 Ağustos 1999, ‘’sesimi duyan var mı?’’ nidalarının her yerde yankılandığı ve 45 saniye içerisinde binlerce kişinin yaralandığı ve hayatını kaybettiği asrın felaketi niteliğini taşımaktadır.

Üzerinden yılların geçtiği, ancak ne yazık ki acısının ilk günkü gibi şiddetli olduğu bu amansız felaket; milletçe yüreğimizi yakmaya devam etmekte ve hafızalarımızdaki yerini bütün tazeliği ile korumaktadır.
Saat gece 03:02’yi gösterdiğinde merkez üssü Gölcük olan depremde, Meclis Araştırması Raporuna göre; 48.901 kişi yaralanmış ve 18.379 vatandaşımız ebediyete intikal etmiştir.

Büyük çapta can ve mal kaybına yol açan ve ömür boyu unutulmayacak bir şekilde kalbimizde yer edinen bu faciadan ders alarak, yaklaşan büyük İstanbul depreminin ayak seslerine karşı gerekli tüm önlemleri alma gayretinde bulunmalıyız.

Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde yer aldığını benimseyerek, bu gerçekle yaşamayı öğrenmeli ve geleceğimiz için üstümüze düşen hazırlıkları yerine getirmeliyiz.

‘’Deprem değil, bina öldürür.’’ Gerçeğini kavramalı, can güvenliğimiz için kaçak ve plansız yapılaşmadan uzak durmalı, deprem yönetmeliğine uygun yapıları tercih etmeliyiz.
Alınmayan önlemlerin her daim büyük acılar yaşattığına dikkat çekerek; milletçe çok daha bilinçli davranış gösterdiğimiz bir gelecek umut ediyorum.

Üzerinden 22 yıl geçmesine rağmen, her yıl dönümü geldiğinde içimizi sızlatan 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybederek ebediyete intikal eden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Böylesine yıkıcı bir felaketin bir daha gerçekleşmemesi temennisiyle, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve tüm Türk milletimize baş sağlığı diliyorum.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın