Dijital girişimciliğe AB’den 375 bin Euro destek

Yerli ''facebook, twitter, instegram'' gibi sosyal medya aktörlerinin ortaya çıkması için proje hazırlandı.

 Dijital girişimciliğe AB’den 375 bin Euro destek

25.09.2016 - 22:41

Güncelleme : 25.09.2016 - 22:41

Yaşar Üniversitesi akademisyenleri, dünyada örnekleri hızla artan ve en değerli markalar arasına girmeyi başaran Google, Facebook gibi “Dijital girişimcilik” örneklerinin ülkemizde ve Avrupa’da da ortaya çıkması amacıyla 3 ülkeden ortaklarıyla birlikte bir proje hazırladı.

Yürütücülüğünü Yaşar Üniversitesi’nin yapacağı programla üniversite, sanayi, devlet, girişimciler ve melek yatırımcıların birlikte hazırlayacağı, uzaktan eğitimle de tüm dünyaya açık olacak dijital girişimcilik eğitim programı sayesinde, dünya çapında projeler geliştirilmesi hedefleniyor.

Yaşar Üniversitesi öğretim üyelerinin İtalya, Portekiz ve Yunanistan’dan üniversite, ticaret odası, araştırma merkezleri, özel sektör ve melek yatırımcı ağı ile birlikte hazırladığı “I-Start” isimli dijital girişimcilik eğitim programı, Avrupa Birliği Erasmus + KA2 Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında destek almaya hak kazandı. Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Kandiller, Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Efthymia Staiou, Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Dr. Emrah Tomur ile Açık ve Uzaktan Öğrenme Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yasin Özarslan’ın hazırladığı proje, 30 ay sürecek ve yaklaşık 375 bin Euro hibe alacak.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın