Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu”Pokemon Go oynuyorsunuz, kendi ülkenizi satıyorsunuz.”

Arifiye’mizin yetişdirdiği değerlerden Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’ndan Pokemon Go oyunları için tepki. Son dönemde özellikle gençler arasında yaygınlaşan Pokemon Go oyununa dikkati çeken Sofuoğlu, şöyle konuştu: “Şimdi buraya bir ajan gelse Malatya’nın önemli sokaklarını, önemli geçiş noktalarını, devlet kurumlarını, askeri yapılarının fotoğrafını çekmeye kalksa polis ne […]

 Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu”Pokemon Go oynuyorsunuz, kendi ülkenizi satıyorsunuz.”

06.10.2016 - 12:08

Güncelleme : 06.10.2016 - 12:08

Arifiye’mizin yetişdirdiği değerlerden Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’ndan Pokemon Go oyunları için tepki.

Son dönemde özellikle gençler arasında yaygınlaşan Pokemon Go oyununa dikkati çeken Sofuoğlu, şöyle konuştu:

“Şimdi buraya bir ajan gelse Malatya’nın önemli sokaklarını, önemli geçiş noktalarını, devlet kurumlarını, askeri yapılarının fotoğrafını çekmeye kalksa polis ne yapar? Yakalar, sınır dışı eder. Buna da gerek yok çünkü Pokemon’da biz bütün bunların hepsinin resmini çekip sisteme yüklüyoruz. Bunu birkaç ülke yasakladı.”

Japon hükümetinin nükleer tesisler ve civarı için Pokemon oyununun yüklenmemesini istediğini aktaran Sofuoğlu, gençeler şöyle seslendi:

“Pokemon Go oynuyorsunuz, kendi ülkenizi satıyorsunuz. Bunlar yasaklanacak, ben bekliyorum. Yasaklandığında her şey geçmiş olacak çünkü resimlerin çoğu gönderilmiş olacak. O sırada başka bir oyunla meşgul olacağız. Kurtulun şu kelepçelerden.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın