Yerel Kültür Derneği İliyadis Kardeşleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadı

SYKD İliyadis Kardeşleri Ağırladı.Sakarya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ilgili çalışmalar yürüten Yerel Kültür Derneği, Fahri Tuna’nın girişimleriyle Adapazarı’na gelen İliyadis Kardeşleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadı. Şehrimizin tarihi çarkını 100 yıl önce yapıp bu şehre bağışlayan Hacı İlia’nın torunları İvi ve Lena İliyadis kardeşler, dört gün süren Adapazarı gezilerinin son gününde Yerel Kültür Derneği yöneticileriyle sıcak bir […]

 Yerel Kültür Derneği İliyadis Kardeşleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadı

16.11.2016 - 11:53

Güncelleme : 16.11.2016 - 11:53

SYKD İliyadis Kardeşleri Ağırladı.Sakarya’nın tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ilgili çalışmalar yürüten Yerel Kültür Derneği, Fahri Tuna’nın girişimleriyle Adapazarı’na gelen İliyadis Kardeşleri ağırlamanın mutluluğunu yaşadı.

Şehrimizin tarihi çarkını 100 yıl önce yapıp bu şehre bağışlayan Hacı İlia’nın torunları İvi ve Lena İliyadis kardeşler, dört gün süren Adapazarı gezilerinin son gününde Yerel Kültür Derneği yöneticileriyle sıcak bir sohbette biraraya geldi.

Seçkin Otel’de gerçekleşen buluşmada Adapazarı sevgisiyle dolu olan İliyadis kardeşlerle Yerel Kültür Derneği’nin yönetici ve eşleri arasında bir asırlık zaman dilimini kapsayan hatıralar canlandı.

Adapazarı-Atina arasında dostluk köprüsünün kurulduğu gecede Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık ‘Hemşehrilerimiz’ diye hitap ettiği İliyadis kardeşlere Adapazarı gezilerinin bir hatırası olması dileğiyle Plaket ve Adapazarlılık beratı yerine geçen Kefiye takdim etti.

Necmettin Kırık’ın yanısıra Adapazarı Belediyesi eski başkanlarından Erkal Etçioğlu, dernek yöneticileri Cahit Kaytaz, Cemalettin Başkanat, Hidayet Yiğit, Cemal Başak, Yalçın Akaltın ve eşlerinin katıldığı buluşmanın sonunda İliyadis Kardeşler, Adapazarı’na çok mutlu ve bir o kadar da hüzünlü bir şekilde veda ettiler.

Adapazarı’nın son yüz yıllık tarihine güzel bir dokunuş yapan yazar Fahri Tuna, kendilerini gerçek bir Adapazarlı olarak gören İliyadis Kardeşleri bağırlarına basan tüm Sakarya halkına çok teşekkür etti.
sykd-iliyadis-kardesler-2 sykd-iliyadis-kardesler-3

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın