Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Merkezinden Engelliler Günü Etkinliği

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezince 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile  Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans Salonunda etkinlik düzenlendi.Etkinliğe Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Serdivan Kaymakam Vekili Bekir Dınkırcı, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Milli eğitim İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl […]

 Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Merkezinden Engelliler Günü Etkinliği

03.12.2016 - 16:41

Güncelleme : 03.12.2016 - 16:53

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezince 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebeti ile  Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans Salonunda etkinlik düzenlendi.Etkinliğe Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Serdivan Kaymakam Vekili Bekir Dınkırcı, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Milli eğitim İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Müftüsü İlyas Serenli, şehit yakınları ve Gaziler Derneği ile engelli derneklerinin temsilcileri katıldı.

Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Murat Topuz ”Ailesi veya yakınları tarafından bakımı üstlenilmeyen ya da bir şekilde ailesiz kalmış, yaşamını bağımsız olarak sürdüremeyecek durumda olan zihinsel engellilerin maddi, manevi ve sosyal yoksunluklarını insan onuruna yakışacak şekilde giderebilmek amacıyla aralıksız çalıştıklarını”söyledi. Topuz konuşmasına “Sizden istirhamım bugünkü etkinlikleri izlerken ortaya konan bu eserlerin kamera arkası diye tabir edebileceğimiz aylarca süren provaları ve uğraşları da düşünerek izlemenizdir. İşte o zaman harcanan emek ve ortaya konan eserin büyüklüğü daha açık bir biçimde görülecektir.” diye devam etti.

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde koruma ve bakım altında bulunan engellilerin hazırladığı program izleyenler tarafından beğeni topladı.

cyq1akfxaaaha-x-jpg-large cyq-ltfw8aekf1c cyq-povwgaaj_ko cyslaykxaaip8sz cyslayqweaesyup cyslayrwiaaka8p cysm9v2xcaaz-7g cysm9vwxcaa8cuf cysm9vzxeaehqn9 cysuoh3wiaavl54 cysuoikw8aeee8i

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın