KYK’lı gençler tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da eşzamanlı olarak fidan dikti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu daha yeşil bir çevre için kolları sıvadı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile KYK arasında imzalanan protokolle 81 ilde KYK Ormanı oluşturuluyor. KYK’lı gençler bugün 81 ilde 500 bin fidanı toprakla buluşturdular. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve […]

 KYK’lı gençler tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da eşzamanlı olarak fidan dikti.

04.12.2016 - 19:09

Güncelleme : 04.12.2016 - 19:09

cy1wwgbw8aa0hql

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu daha yeşil bir çevre için kolları sıvadı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile KYK arasında imzalanan protokolle 81 ilde KYK Ormanı oluşturuluyor.
KYK’lı gençler bugün 81 ilde 500 bin fidanı toprakla buluşturdular.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından 10 Mayıs’ta imzalanan protokol uyarınca KYK yurtlarında kalan gençler tarafından  81 ilde fidan dikildi.
Sakarya KYK’lı öğrencileri ve personeli ile birlikte fidanlarını bugün toprakla buluşturdular.Sakarya KYK’lı gençler fidan dikme etkinliğine büyük bir ilgi gösterdi .KYK’lı gençler tüm Türkiye’de olduğu gibi Sakarya’da da eşzamanlı olarak fidan dikti.
Protokol kapsamında yurtların bahçeleri de ağaçlandırılıyor.
Ağaç, orman sevgisi ve yeşilin yaşatılması konusunda gençlerde farkındalık oluşturmanın amaçlandığı projeyle KYK yurtlarında kalan öğrenci sayısı kadar ağacın toprakla buluşturulması hedeflendi.

Proje kapsamında yurt bahçelerine de ceviz, badem, dut gibi meyve ağaçları dikilecek.

cy1mbkfxuaayis0 cy1mc8ixeaeipla cy1pkyixcaaxhal cy1poiuxeaaulh9 cy1pqbqxuaad209 cy1qofnweaaeflv cy1qszguaaalsq4 cy1qwisuqaanypd cy1y7bnxaaajjri

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın