Öğretmenlere “Bilimsel Proje Hazırlama” Eğitimi

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğretmenlere proje hazırlama teknikleri konusunda eğitim düzenlendi. Adapazarı Yenikent Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda, Eğitim Teknolojileri Uzmanı ve Proje Hazırlama danışmanı Fatih Kürşat Cansu tarafından, ilimizde farklı okullarda görev yapan 108 öğretmene “Bilimsel Proje Hazırlama” eğitimi verildi. Sabah seansında farklı branşlardan 58 lise öğretmenine, öğleden sonra ise matematik ve […]

 Öğretmenlere “Bilimsel Proje Hazırlama” Eğitimi

04.12.2016 - 21:00

Güncelleme : 04.12.2016 - 21:00

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, öğretmenlere proje hazırlama teknikleri konusunda eğitim düzenlendi.

Adapazarı Yenikent Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda, Eğitim Teknolojileri Uzmanı ve Proje Hazırlama danışmanı Fatih Kürşat Cansu tarafından, ilimizde farklı okullarda görev yapan 108 öğretmene “Bilimsel Proje Hazırlama” eğitimi verildi.

Sabah seansında farklı branşlardan 58 lise öğretmenine, öğleden sonra ise matematik ve fen bilgisi branşlarından 50 öğretmene verilen eğitimde, proje hazırlama teknikleri, örnek proje incelemeleri ve proje fikri oluşturma etkinlikleri gerçekleştirildi. Öğretmenlerimiz çok memnun kaldıkları ve faydalı olduğunu düşündükleri eğitimin devamının yapılması noktasında taleplerini dile getirdiler.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu burada yaptığı konuşmada, öğretmenlerimizin proje odaklı çalışmalarını sürekli desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Öğretmenlerimiz bu eğitimde kazandıkları bilgilerle öğrencilerimizi daha etkili bir şekilde proje geliştirmeye yönlendireceklerdir” dedi.

Eğitim sonrası öğretmenlerimizin başta TÜBİTAK olmak üzere bilimsel proje yarışmalarına katılacak öğrencilerimize danışmanlık yapmaları bekleniyor.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın