Otizm İçim Tek Ses “O Ses” Buluşması

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Yönetimi dersi kapsamında OÇEM’de (Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi) okuyan çocukları “O SES TÜRKİYE” programına götürerek eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladılar. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin’in koordinatörlüğünde yapılan etkinlik, yirmisi öğrenci ve velisi olmak […]

 Otizm İçim Tek Ses “O Ses” Buluşması

12.12.2016 - 19:42

Güncelleme : 12.12.2016 - 19:42

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, Sosyal Sorumluluk Yönetimi dersi kapsamında OÇEM’de (Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi) okuyan çocukları “O SES TÜRKİYE” programına götürerek eğlenceli bir gün geçirmelerini sağladılar.
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin’in koordinatörlüğünde yapılan etkinlik, yirmisi öğrenci ve velisi olmak üzere kırk beş kişinin katılımıyla gerçekleşti. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri İrem Palak, Ulaş Tunalı, Nazım Deveci, Sezen Uysal, Zeliha Deniz, Zeynep Alkan, Beyza Gür ve Samet Türkdemir’den oluşan proje ekibi, Acun Medya’nın “O SES TÜRKİYE” programına katılarak seslerini duyurma fırsatı bularak “O SES OTİZM” sloganıyla farkındalık yarattılar.
Acun Medya’nın sayesinde otizm farkındalığını duyurma fırsatı bulduklarını ifade eden proje Koordinatörü Öğretim Görevlisi Servet Sezgin ve öğrenciler, projenin amacına ulaşmasında, Otizm farkındalığının sağlanması adına Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ve iş adamı Tuna Tan’a projeye desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, Sosyal Sorumluluk Projelerine hassasiyetlerinin olduğunu, bu tip toplumsal sorunlara önem vererek proje yapan hocaları ve öğrencileri desteklediğini ifade etti. Projeye destek veren kurum ve kuruluşlara, proje ekibine teşekkür etti.

otizmli-ogrenciler-o-ses-turkiyede-1 otizmli-ogrenciler-o-ses-turkiyede-2 otizmli-ogrenciler-o-ses-turkiyede-3 otizmli-ogrenciler-o-ses-turkiyede-4 otizmli-ogrenciler-o-ses-turkiyede-5 otizmli-ogrenciler-o-ses-turkiyede-6

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın