ERASMUS PROJE TANITIMI TOPLANTISI YAPILDI

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında sunulan projesi kapsamında 2.296 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve 324 proje desteklenmeye hak kazanmıştır. Okulumuzun “Almanya’da Cnc ve Kaynakçılık Staj Uygulaması” adlı projesi de bu desteklenen projeler […]

 ERASMUS PROJE TANITIMI TOPLANTISI YAPILDI

13.12.2016 - 14:39

Güncelleme : 13.12.2016 - 14:39

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan 2016 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 (KA1) Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında sunulan projesi kapsamında 2.296 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınmış ve 324 proje desteklenmeye hak kazanmıştır. Okulumuzun “Almanya’da Cnc ve Kaynakçılık Staj Uygulaması” adlı projesi de bu desteklenen projeler arasına girmiştir.

Proje kapsamında Metal Teknolojisi Alanı Kaynakçılık dalı ve Makine Teknolojisi alanı CNC dalında eğitim alan toplam 24 öğrenci ile meslek alanlarından 3 öğretmen, Almanya’nın Mannheim ve Ludwigshafen şehirlerinde 21 günlük mesleki eğitim yapma imkânı bulacaklar.
Projenin öncelikleri arasında yer alan proje tanıtımı ve öğrenci seçimi için okulda projeye katılmak isteyen öğrenci ve velilerine proje bilgilendirme tanıtım çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmanın ardından katılımcı olmak isteyen öğrenci ve velilerin talep formları toplanarak komisyon tarafından katılımcı öğrenciler değerlendirme kriterlerine göre şeffaf ve adil şekilde belirlenerek duyuruldu.

Hareketlilik faaliyeti öğrencilerimizde, mesleki gelişim açısından, farklı kültürlerde yaşama, özgüven ve dil becerilerinin gelişmesini sağlayacaktır. Öğrencilerimize Almanya’da mesleki becerilerinin geliştiğini gösteren belgeler Almanya’daki eğitim kurumları tarafından verilecektir. Bu belgeler sayesinde bölgemizde bulunan ulusal ve uluslararası firmalarda istihdam edilmelerinde önemli bir referans olacaktır. Bölgemizdeki özellikle uluslararası otomotiv sektörünün büyük firmaları bulunmaktadır. İş piyasasın nitelikli çalışan insan talep etmesi, Mesleki ve Teknik Eğitimin güçlü ve iyi işleyen eğitim öğretim yapısının oluşmasına neden olacaktır. Öğrencilerimizin donanımlı bir şeklide yetişmesi, iş piyasasında istihdam edilmelerini ve kariyer sahibi olmalarını sağlayacaktır.

umit-erdal-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-2

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın