Mısır Direnişin de Sembol İsmin Annesi Erenler’e geldi.

Mısır direnişinin sembol ismi olan şehit Esma Biltaci’nin annesi Sena Biltaci Erenler’e geldi. Milli Türk Talebe Birliğinin düzenlediği bir dizi konferans çerçevesinde ilimize gelen Sena Biltaci Sakarya’da ilk olarak Erenler’e misafir oldu. Mısır direnişinin sembol ismi olan ve hain darbeci mısır askerleri tarafından keskin nişancılar tarafından hunharca şehit edilen Esma Biltaci’nin annesi ve Müslüman kardeşler […]

 Mısır Direnişin de Sembol İsmin Annesi Erenler’e geldi.

14.12.2016 - 13:14

Güncelleme : 14.12.2016 - 13:14

4a2c6562e3d6da94ee3ad30f79bb2983_tn

Mısır direnişinin sembol ismi olan şehit Esma Biltaci’nin annesi Sena Biltaci Erenler’e geldi.

Milli Türk Talebe Birliğinin düzenlediği bir dizi konferans çerçevesinde ilimize gelen Sena Biltaci Sakarya’da ilk olarak Erenler’e misafir oldu.

Mısır direnişinin sembol ismi olan ve hain darbeci mısır askerleri tarafından keskin nişancılar tarafından hunharca şehit edilen Esma Biltaci’nin annesi ve Müslüman kardeşler lideri Muhammed Biltaci’nin eşi Sena Biltaci, Erenler’de Belediye Başkanı Cavit Öztürk tarafından ağırlandı.

Başkan Cavit Öztürk “Bilindiği gibi Mısırın seçilmiş lideri Muhammed Mursi demokratik olmayan yollarla iktidardan indirip hapse attılar. Mısır direnişinde binlerce Müslümanı şehit eden hain Sisi hükümetini bir kez daha lanetliyoruz. Bugün burada Rabiatül adeviyye meydanının sembol ismi olan şehidimizin annesini ağırlamak bizim için büyük onur oldu. Biz her zaman Mısır’lı Müslüman kardeşlerimizin de Suriye’de zulüm gören kardeşlerimizin de yanındayız.” Dedi.

Sena Biltaci’de Başkan Öztürk’e teşekkür ederek “Türkiyeli kardeşlerim bize her zaman sahip çıktılar. Bugün burada bu misafirperverliği ve duaları için Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

czoi8jqwgaa5kxb

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın