KAYSERİ’DE PATLAMA TSK: 13 ŞEHİT, 48 YARALI

Kayseri bu sabah saatlerinde şiddetli bir patlama ile sarsıldı. Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas istikametindeki giriş kapısı yakınında bomba yüklü bir otomobil, saat 08.45’te halk otobüsünün yanında infilak etti. Kırmızı ışıkta duran otobüsün yanında patlayan aracın 71 plakalı olduğu öğrenildi. Ancak plakanın sahte olduğu bildirildi. Söz konusu aracın askerlerin bulunduğu otobüsü bir süre takip ettiği de […]

 KAYSERİ’DE PATLAMA TSK: 13 ŞEHİT, 48 YARALI

17.12.2016 - 13:09

Güncelleme : 17.12.2016 - 13:09

Kayseri bu sabah saatlerinde şiddetli bir patlama ile sarsıldı. Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas istikametindeki giriş kapısı yakınında bomba yüklü bir otomobil, saat 08.45’te halk otobüsünün yanında infilak etti. Kırmızı ışıkta duran otobüsün yanında patlayan aracın 71 plakalı olduğu öğrenildi. Ancak plakanın sahte olduğu bildirildi. Söz konusu aracın askerlerin bulunduğu otobüsü bir süre takip ettiği de ifade edildi.

Üniversite yerleşkesinin 500 metre uzağında meydana gelen şiddetli patlamada, çok sayıda kişi yaralandı. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu öğrenildi.

TSK: 13 ŞEHİT, 48 YARALI
Genelkurmay Başkanlığı, izine çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yönelik saldırıda şehit sayısını 13 olarak açıkladı. Genelkurmay, saldırıda 48 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Kayseri Valisi olayla ilgili yaptığı açıklamada saldırının bombalı araçla gerçekleştirildiğini belirterek, “Maalesef şehit ve yaralılarımız var” diye konuştu.

Patlamanın Beşiktaş’taki saldırıya benzediğini ifade eden Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Tarz itibarıyla maalesef Beşiktaş’taki elim hadiseye benziyor. Bu hadise Türkiye’yi asla istikametinden saptıramayacak. Sayın Başbakanımız buraya intikal ettiğinde kendisi arzu ederse bilgi verebilir” dedi.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/429778.aspx

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın