SASKİ afet timi hazır

SASKİ bünyesinde kurulan Arama ve Kurtarma Takımı eğitim faaliyetleri ile olası bir afet durumuna karşı kendisini sürekli güncelliyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) bünyesinde kurulan Arama ve Kurtarma Takımı olası afetlere karşı hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Kurum çalışanı olan 13 kişilik gönüllüden oluşan takım arama, kurtarma ve ilk yardım eğitimleri alarak olası bir […]

 SASKİ afet timi hazır

20.12.2016 - 15:27

Güncelleme : 20.12.2016 - 15:27

SASKİ bünyesinde kurulan Arama ve Kurtarma Takımı eğitim faaliyetleri ile olası bir afet durumuna karşı kendisini sürekli güncelliyor.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) bünyesinde kurulan Arama ve Kurtarma Takımı olası afetlere karşı hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Kurum çalışanı olan 13 kişilik gönüllüden oluşan takım arama, kurtarma ve ilk yardım eğitimleri alarak olası bir afet durumuna hazır olmak için tempoyu sürekli yüksek tutuyor.
SASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Afeti belki önleyemeyiz ancak olası bir afete hazır olmalıyız. 13 kişilik Arama ve Kurtarma Takımımızın olası afet durumlarında etkin bir arama ve kurtarma çalışması yürütebilmesi için eğitimler artarak devam ediyor. Son teknoloji ve eksiksiz ekipmanlarla takımımız her daim kendini güncelliyor. SASKİ olarak şehrin her noktasına birinci sınıf içmesuyu ulaştırmakla kalmıyor ayrıca yaşanabilecek afetleri de şehrimizin ve vatandaşlarımızın en hafif şekilde atlatabilmesi adına çalışmalarımızı her daim sürdürüyoruz” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın