Yedi Renk Uluslararası Öğrenci Derneği Kadın Kolları Açıldı

Sakarya Üniversitesi’nde Yedi Renk Uluslararası Öğrenci Derneği’nin kadın kollarının açılış programı yapıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Sakarya İl Müftü Yardımcısı Said Emin Arvas ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşan Sakarya İl Müftü Yardımcısı Said Emin Arvas, “Şu an çok mutluyum. İslam’ın […]

 Yedi Renk Uluslararası Öğrenci Derneği Kadın Kolları Açıldı

28.12.2016 - 13:26

Güncelleme : 28.12.2016 - 13:26

Sakarya Üniversitesi’nde Yedi Renk Uluslararası Öğrenci Derneği’nin kadın kollarının açılış programı yapıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Sakarya İl Müftü Yardımcısı Said Emin Arvas ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan Sakarya İl Müftü Yardımcısı Said Emin Arvas, “Şu an çok mutluyum. İslam’ın emrettiği bir tablo var karşımda. Sayıca az olmamıza karşın nitelik olarak çok güçlüyüz. ‘Ümmetin evlatları’ ne güzel bir tabirdir. Evet; ‘ümmetin evlatları’, sizi bağrımızda besliyoruz. Sizleri çok seviyoruz. Bilmenizi isterim ki ümmetin evlatlarının en şerefli hamisi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün fertleri, ümmetin hamiliğini birer şeref olarak addediyorlar. Biz böylesine bir ülkenin vatandaşı olmaktan gurur duyuyoruz, sizleri de fahri vatandaş olarak kabul ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılış programı, konuşmaların ardından Hüma Uluslararası Öğrenci Derneği’nin tanıtım video gösterimi ile devam etti.

1414

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın