AK PARTİ ARİFİYE 67.SAKARYA İL DANIŞMA MECLİSİNDE

Ak Parti Sakarya Teşkilatı 67’inci Danışma Meclisi bu akşam saat 19.00’da Atatürk Spor Salonu’nda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş,ŞabanDişli Bölge Koordinatörü İstanbul Milletvekili Harun Karaca İl Koordinatörü Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’un katılımlarıyla gerçekleşiyor. Ak Partililer danışma meclisine yoğun katılım sağladı. AK Parti Sakarya İl Teşkilatının 67. Danışma Meclisi […]

 AK PARTİ ARİFİYE 67.SAKARYA İL DANIŞMA MECLİSİNDE

04.02.2017 - 19:49

Güncelleme : 05.02.2017 - 17:31

Ak Parti Sakarya Teşkilatı 67’inci Danışma Meclisi bu akşam saat 19.00’da Atatürk Spor Salonu’nda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş,ŞabanDişli Bölge Koordinatörü İstanbul Milletvekili Harun Karaca İl Koordinatörü Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur’un katılımlarıyla gerçekleşiyor. Ak Partililer danışma meclisine yoğun katılım sağladı.

AK Parti Sakarya İl Teşkilatının 67. Danışma Meclisi toplantısı Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, milletvekilleri, belediye başkanları, partililer ve davetliler katıldı. Program Saygı duruşunun bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Partimiz kadim değerler üzerine kurulan, toplumun hassasiyetini veri olarak kabul eden bir düşünce ve iyilik hareketidir. Bu davanın duası çok ama vebali büyüktür, biz böyle bir davanın mensuplarıyız. Biz tüm çalışmalarımızın merkezine samimiyeti aldığımız sürece nice zaferlere, yeni ufuklara yelken açacağız. 17 dilin konuşulduğu kültür şehri olan Sakaryamızda, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde tüm Sakarya’yı kucakladık. Bu referandum sürecinde de bu güzel buluşmaları tekrarlayacağız. Teşkilatlarımızın kıymetli mensuplarıyla her gönül kapısını açmak için hep beraber mücadele edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir,

 

“Daha adil, daha müreffeh bir anayasa için çıktığımız bu yolun sonunda darbe anayasası ile kurulan vesayetten kurtulacağız. Mahalle mahalle gezerek anayasa değişikliğini bu salonu dolduran genç kardeşlerimizle birlikte tüm Sakarya gençlerine anlatacağız” derken;

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ise;

“Daha önceki seçimlerde kadın kolları olarak evimizden, eşimizden, evlatlarımızdan feragat ederek sokaklara döküldük. Mahalle mahalle gezdik. Anayasa değişikliğini anlatmak için de kapı kapı gezeceğiz. 2023’e giden yolda kadınlar olarak sağlam adımlar atmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başbakanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım telekonferans ile bağlantı kurarak kongrede konuşma yaptı.

Yıldırım: “Meseleyi ölüm kalım meselesi gibi tanıtmaya çalışmak saygısızlıktır”
AK Parti Sakarya İl Teşkilatının 67. Danışma Meclisi toplantısına telekonferans sistemi ile katılan Başbakan Binali Yıldırım, “Hepimiz biliyoruz ki bugüne kadar kurulan sandıklardan yüzümüzün akıyla çıktık, milletimize mahcup olmadık. Ancak şunu herkes bilmeli ki nisan ayında yapılacak olan halk oylaması bir genel seçim değildir. 2007 yılında AK Parti Cumhurbaşkanını seçmeyi mecliste yapamadı. AK Parti doğru ve çözüm adresi olan milleti gösterdi. O günde milletin vekilleri olarak bize mecliste cumhurbaşkanını seçtirmezseniz biz milletin kendisine gideriz. 2007 yılında cumhurbaşkanlığının doğrudan halk tarafından seçilmesi için bir halk oylaması yapıldı. Bu referandum yüzde 70 oranında vatandaşlarımız tarafından kabul edildi ve bunun ilk uygulamasını da 10 Ağustos 2014’te kurucu liderimiz, cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçerek gerçekleştirdi. Gerçek anlamda cumhurbaşkanı, halkın başkanı cumhurbaşkanı olarak göreve başladı. Millet tarafından seçilen cumhurbaşkanın tabi ki yetkileri olması lazım, sorumlulukları olması lazım. 339 oyna meclisten onaylanan anasaya değişikliği esasen cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ön görüyor. Ne demek 2007’de cumhurbaşkanı halk tarafından doğrudan seçilmedi uygun olarak yapılan bir deşiklik. Meseleyi ölüm kalım meselesi gibi tanıtmaya çalışan halkın iradesine, halkın kararına saygısızlıktır. Ana muhalefet partinin yapmaya çalıştığı şey kafaları karıştırmak, gelecek aydınlık yarınlara yol almasını sağlayacak bu tarihi değişimi engellemektir. Ama milletimiz biliyor. Asla başaramayacaklar” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,

“15 yıldır, gece gündüz demeden her türlü zorluğun üstesinden birlikte geldiğimiz AK hareketin gönül dostları, bu tarihi süreçte Rabbim birliğimizi bozmasın, kardeşliğimizi daim kılsın. Çok geriye gitmeye gerek yok. Bizler bu ülkede birçok zorlukla karşılaştık, birçok badireyi birlikte atlattık. Ülke olarak, millet olarak, bizler tarihin en büyük ihanetini yaşadık. Bin yılı aşkın bir süredir İslam’ın hamiliğini yapan aziz milletimizi sırtından hançerlediler. Devletimizin tankını, helikopterini, uçağını halkımıza karşı kalleşçe kullandılar. Fakat bu Fetö’nün askerleri ailelerine, vatanına, milletine yabancılaştıkları için bilmedikleri bir şey vardı. Sakaryalı, Türkiyeli olmak ne demek öğrendiler. Bize bu şanlı zaferi yaşatan Rabbimize binlerce şükürler olsun” diye konuştu.

Bu bir varolma mücadelesidir
Başkan Toçoğlu, “Ülke olarak yol ayrımındayız. Şimdi bizler tarihi bir görevle karşıkarşıyayız. Bu necip milletin, bu güzel ülkemizin bu tür sorunlarla bir daha karşılaşmaması gerekiyor. Sürekli hastalık üreten bu yapıdan kurtulmamız gerekiyor. Güçlü bir devlet inşa etmek için, siyasi istikrarı sağlamak için, mazlum milletlerin derdine daha fazla derman olmak için önümüzde tarihi bir fırsat var. Referandum bizim için tarih sahnesine yeninden çıkmanın bir başlangıcıdır. Bu bir varolma mücadelesidir. Bu bizim en büyük davamızdır. Bu hak davamızda Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik duracağız. Teröre ve fitneye karşı, birliğimizi, kardeşliğimizi güçlendireceğiz. Recep Tayyip Erdoğan siyaset sahnesine çıktığı zaman Sakarya ona bir söz vermişti; asla yalnız yürümeyeceksin demişti. İnşallah Sakarya olarak sözümüzün arkasında duracağız.”

Bölge Koordinatörü İstanbul Milletvekili Harun Karaca;


“Biz disiplinli bir topluluğuz. Bu sayede 15 Temmuz’da milyonları meydanlara döktük. Yaklaşık 34 yıldır bu toplantılara iştirak ederim. Zaman zaman aklımıza gelen yine mi toplantı düşüncesine kapılıyoruz. Bu bir gün lazım oluyor. O da 15 Temmuz gecesinin yaşandığı gibi günler. 81 ilde teşkilatlarımız iri, diri ve bir olunca meydanlarda toplanmayı başardık. Bu illerden birisi olmasa sonuçları kötü olabilirdi. 15 Temmuz ruhu bize her zaman lazım. Nisan’da 15 Temmuz’u destekleyenlere ders vereceğiz. Sizden evet oylarını bekliyorum. AK Parti’nin sahibi millettir. Bu parti kurulurken; bize sadece tabelasını dikmek kaldı. 11 seçimdir millet bu tabelaya sahip çıkıyor. İnşallah 12.’sinde de sahip çıkacak” diye konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü;

Kürsüye çıkan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yaptığı konuşmada, “Referandumda geçerli oyların yarısından bir fazlasını hukuken yeterli. Ancak, bu hukuken geçerli olsa bile bizim için aklımız ve gönlümüz bundan çok daha fazlasına talip. Seçime katılımın zirveye çıkmasını hem de evet oylarının rekor kırmasını arzu ediyoruz. Bu açıdan Sakarya’ya, Sakarya teşkilatımıza çok çok güveniyoruz. İnşallah tüm bu bölgede, sandıkları patlatacağımıza inanıyoruz. Güçlü, büyük ve lider bir Türkiye var. Türkiye’yi bu yoldan döndürmek için daha ilk günden itibaren birileri düğmeye bastı. Darbe planlarını, kapatma davasını, 367 gibi garabetleri hep birlikte yaşadık. Ancak son 4-5 yılda, Türkiye’yi durdurmak için çok yoğun bir saldırı silsilesi başlattılar. Gezi olaylarını denediler, olmadı. 17-25 Aralık yargı darbesini denediler, olmadı. 15 Temmuz’u denediler, olmadı. FETÖ ile birlikte PKK, DHKP-C, DAEŞ gibi terör örgütlerini de sahaya yoğun bir şekilde sürdüler, yine başaramadılar. En son ekonomik yollarla, döviz operasyonlarıyla dengimizi bozmak istediler ama yine hüsrana uğradılar. Bütün hesaplarını doğru yapsalar da, bu milleti doğru hesap edemiyorlar. Ömer Halisdemir’i, Fethi Sekin’i onların kıt akılları almıyor, alamıyor. Onların bütün saldırıları karşısında, milletimizin asil duruşu son derece yerinde. Sandıkta oy vermesi gerekiyorsa hesapları bozuyor” şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli,

“Şu manzara bizim bu işi öğrendiğimizin bir göstergesidir. Teşkilatımız sandığı gördüğünde heyecanı artıyor. Hele söz konusu dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan olunca bu teşkilat gece gündüz çalışır. Sakarya halkı tarafını çoktan belli etti ve bu akşam Başbakanımıza Sakarya’yı Türkiye’de birinci sıraya taşımak için söz verdi. Bizim sözümüz söz, kararımız evet. İnşallah birinci olacağız. Önce mecliste evet dedik, şimdi de tüm Türkiye’de evet diyeceğiz.”

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş konuşmalarını yaptı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, “Nöbetlerimizi teşkilat mensupları olarak sonuna kadar tutacağız. AK Parti teşkilatında çalışanlar liderlerinin arkasında ölüme kadar giderler. 15 Temmuz’da sergilenen duruştan ve seçim başarılarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız günde 18 saat çalışıp, bu ülke için savaşıyor. Bizlerde asla burçları terk etmeyeceğiz. İnanıyorum ki referandum da bugüne kadar gösterdiğiniz seçim başarısını yine tekrarlayacaksınız. Yapılacak olan bu referandum son yüz yılın en büyük projesidir. Türkiye’nin istikbali, istikrarı ve istiklaliyle ilgili bu referandumu halkımıza en düzgün şekilde anlatmalıyız. Anlatamazsak gelecekte evlatlarımıza hesap veremeyiz. Nasıl AK Parti ve MHP’li milletvekilleri mecliste savaş verdiyse; teşkilatlarımız da meydanlarda sıkılmadık el bırakmayacaklardır” diye konuştu.

Program aile fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Ak Parti Arifiye İlçe Teşkilatıda tam kadro salonda yerini aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. Program aile fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın