Vali Coş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Onuruna Düzenlenen Veda Yemeğine Katıldı

Vali Hüseyin Avni Coş, HSYK kararnamesiyle Mersin Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa Ercan onuruna düzenlenen veda yemeğine katıldı. Veda yemeğine Vali Coş’un yanı sıra; Eşi Hanımefendi Aylin Coş, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş, Tugay Komutanı Sebahattin Kalkan, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Baro Başkanı […]

 Vali Coş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Onuruna Düzenlenen Veda Yemeğine Katıldı

06.02.2017 - 16:41

Güncelleme : 06.02.2017 - 16:41

Vali Hüseyin Avni Coş, HSYK kararnamesiyle Mersin Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Mustafa Ercan onuruna düzenlenen veda yemeğine katıldı.

Veda yemeğine Vali Coş’un yanı sıra; Eşi Hanımefendi Aylin Coş, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş, Tugay Komutanı Sebahattin Kalkan, Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas, Baro Başkanı Zafer Kazan, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, adliye çalışanları ve davetliler katıldı.

Özellikle 15 Temmuz FETÖ terör örgütünün giriştiği hain darbe teşebbüsünün bastırılmasında Sayın Başsavcımızın ve Savcılarımızın çok büyük gayreti olduğunu ifade eden Vali Coş, “Anayasal düzeni yıkmaya kalkışan hain darbecilere karşı Türkiye’de ilk hukuki işlemleri, soruşturmaları başlatan illerden biri Sakarya oldu. Bunda Sayın Başsavcımızın, Başsavcı Vekilimizin ve onlarla beraber çalışan bütün Adliyemizin büyük emeği var. Sakarya olarak darbe girişiminin ilk anlarından itibaren kesin tavır orta koyan, Devletin ve hukukun yanında yer alan Başsavcımızı, üstün vazife anlayışı, kararlı duruşu ve kıymetli hukukçu kimliğiyle hatırlayacağız ve unutmayacağız, çok iyi bir dost kazandık.

İlimizden ayrılarak atandığı Mersin ilinde de teslim aldığı hizmet bayrağını daha yükseklere ulaştıracağına ve orada da çok önemli hizmetler yapacağına inancımız tamdır. Allah yolunu açık eylesin” dedi.

Vali Coş, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan’a bundan sonraki görev yerinde başarılar dileyerek veda yemeğini düzenleyenlere ve katılanlara da teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın