AFAD SAKARYA’YA ÇANAKKALE VALİSİNDEN TEŞEKKÜR

Çanakkale Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrasında AFAD Başkanlığının talimatı ile bölgede görevlendirilecek hizmet gruplarının Lojistiğini sağlamak üzere Afad Sakarya müdürlüğünden personel ve araç desteği istendi. Vali Hüseyin Avni ÇOŞ’un emriyle, arama kurtarma ekibinden 12 personel, 1 servis aracı, mobil yatakhane aracı, mobil tuvalet-banyo ve mutfak tırı afet bölgesine sevk edildi. Aynı gün […]

 AFAD SAKARYA’YA ÇANAKKALE VALİSİNDEN TEŞEKKÜR

13.02.2017 - 10:48

Güncelleme : 13.02.2017 - 10:48

Çanakkale Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrasında AFAD Başkanlığının talimatı ile bölgede görevlendirilecek hizmet gruplarının Lojistiğini sağlamak üzere Afad Sakarya müdürlüğünden personel ve araç desteği istendi.

Vali Hüseyin Avni ÇOŞ’un emriyle, arama kurtarma ekibinden 12 personel, 1 servis aracı, mobil yatakhane aracı, mobil tuvalet-banyo ve mutfak tırı afet bölgesine sevk edildi. Aynı gün olay bölgesine yerleşen ekipler sistemlerini kurarak vatandaşlarımıza ve sahada çalışan müdahale ekiplerine sosyal işlerle ilgili tüm ihtiyaçlarına (yatakhane, banyo, tuvalet, mutfak, sıcak su, çay vb.) cevap vermeye başladı.

AFAD Başkanlığımızın koordinesinde; Sakarya AFAD İl Müdürlüğümüzde bulunan bu imkânlar, afet bölgesinde hizmet vermeye başlamış ve afete müdahale için bölgede bulunan tüm kurum, kuruluş ve ekiplerin motivasyonunu artırarak bu personellerin daha etkin ve daha sağlıklı görevlerini gerçekleştirmesine de katkıda bulunulmuştur. Müdürlüğümüzce sağlanan hizmetlerden, bölgedeki müdahale ekiplerinin yanı sıra, afet bölgesinde ziyaret ve denetimlerde bulunan diğer kamu görevlileri de faydalanmaktadır.

Bölge Kaymakamlıkları, Belediye Başkanlıkları, kurum ve kuruluşların idari amirleri ve özellikle de Çanakkale Valisi  Orhan TAVLI bölgedeki Sakarya AFAD ekiplerini ziyaret ederek ekiplerimizle bir süre sohbet etmiş, müdürlüğümüzce afet bölgesinde sağladığımız hizmet ve imkânlardan oldukça memnun kalarak ilk günden itibaren verilen hizmetlerden dolayı şükranlarını belirterek; “Sakarya AFAD, bence bu işte görülüyor ki tam profesyonel bir ekiptir. Bu imkânları sağlamakta emeği geçen müdürlerine ve ekibine ayrı ayrı şükranlarımı iletiyorum.” diyerek teşekkür etti.

Sakarya AFAD ekiplerinin bir bölümü yukarıda bahsedilen hizmetleri gerçekleştirirken diğer kısmı ise bölgede bulunan Bursa, Balıkesir ve Çanakkale AFAD ekipleri, Kızılay ve STK’lar ile koordineli olarak çadır kurma ve sökme, konteynır alanı hazırlama, konteynır konuşlandırma ve afetzede ailelerin yerleştirilmesi, gıda, battaniye vb. gibi diğer ihtiyaçların yerlerine dağıtımı konularında da görev yapmakta olup bölgede çalışmalarımız devam etmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın