ZİHNİ AÇBA İSTİFA ETTİ!

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba, TBMM Başkanlık divan üyeliğinden istifa etti.Milletvekili Zihni Açba’nın istifası ile iligili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama. ”26 Dönem başından itibaren Milliyetçi Hareket Partisini temsilen üstlenmiş olduğum TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyelik görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. İstifamın, devam etmekte olan Anayasa değişikliği ve partimiz içerisinde yaşanan bir […]

 ZİHNİ AÇBA İSTİFA ETTİ!

14.02.2017 - 15:05

Güncelleme : 14.02.2017 - 16:40

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili Zihni Açba, TBMM Başkanlık divan üyeliğinden istifa etti.Milletvekili Zihni Açba’nın istifası ile iligili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama.

”26 Dönem başından itibaren Milliyetçi Hareket Partisini temsilen üstlenmiş olduğum TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyelik görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. İstifamın, devam etmekte olan Anayasa değişikliği ve partimiz içerisinde yaşanan bir takım gelişmelerle herhangi bir ilgisi yoktur.
Bir yılı aşkın bir süredir sürdürdüğüm bu görevi; bireysel beceri ve liyakatim gereği olarak değil, 12 Eylül !980 Darbesi öncesi Ülkücü Hareketin mücadelesine yani “Bizim Kuşak” diye adlandırabileceğim 12 Eylül mağdur ve mazlumlarına bir “İade-i İtibar” sunuşu olarak kabul ederek üstlendim. Bugüne kadar da bu sorumluluk şuuruyla görevimi sürdürmeye gayret ettim.
Bugün itibariyle maksadın hasıl olduğu kanaatine vardığım için, bu görevimden Partimizin yetkili organlarının bilgisi dahilinde istifa etmiş bulunuyorum.
Bugünden itibaren TBMM çatısı altında mensubu olmaktan gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi’ nin bir milletvekili olarak, partimizin ortaya koyduğu prensipler çerçevesinde çalışmalarımı sürdüreceğim.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın