İşçi ve işveren sorunları TÜMSİAD’da konuşuldu

‘İşçi İşveren Sorunları, Açılan İş Davalarını Kaybetme Nedenleri ve İşyeri Denetimleri’ konulu bilgilendirme toplantısı TÜMSİAD konferans salonunda yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski başmüfettişi, Bülent Yıldırım’ın katılımıyla düzenlenen toplantıya TÜMSİAD Başkanı Başkanı Ahmet Ölmez, Başkan yardımcısı Oktay Topaloğlu ile yönetim kurulu ve Tümsiad üyeleri katıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski başmüfettişi Bülent Yıldırım […]

 İşçi ve işveren sorunları TÜMSİAD’da konuşuldu

21.02.2017 - 16:46

Güncelleme : 21.02.2017 - 16:46

‘İşçi İşveren Sorunları, Açılan İş Davalarını Kaybetme Nedenleri ve İşyeri Denetimleri’ konulu bilgilendirme toplantısı TÜMSİAD konferans salonunda yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski başmüfettişi, Bülent Yıldırım’ın katılımıyla düzenlenen toplantıya TÜMSİAD Başkanı Başkanı Ahmet Ölmez, Başkan yardımcısı Oktay Topaloğlu ile yönetim kurulu ve Tümsiad üyeleri katıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eski başmüfettişi Bülent Yıldırım TÜMSİAD üyelerine verdiği konferansta, iş davalarını kaybetmek veya denetim sürecinde cezai duruma düşmenin işverenin kaderi olmadığını söyledi.

Çalışanların özlük dosyalarının 4857 sayılı İş Kanunu’na uygun olmadığını da belirten Yıldırım, iş akdinin geçerli sebeplere dayandırılmaması, işletme körlüğü, insan kaynakları biriminin sağlıklı çalışmaması ve işyerlerinde disiplin mevzuatının da tam olarak uygulanamadığına dikkat çekerek; “Fazla çalışma, resmi tatil, hafta sonu çalışmalarının takibi ve hesaplanmasında kronik hataların yapılması, yıllık ücretli izinlerin takibi ve kayıtlı hale getirilmemesi, çalışma sürelerinin kayıt altına alınmaması ve bordrolama hataları da işvereni mağdur etmektedir.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın