Gidemediğiniz randevuyu iptal ettirin

Sakarya ADSH Başhekimi Necmettin Çınar, MHRS üzerinden alınan muayene randevularına gitmeyen hastaların muayene iptali konusunda duyarlı olmasını istedi. Çınar, “Günlük ortalama 500 MHRS randevusundan 250’si gerçekleşmiyor.” dedi. 7/24 DİŞ SAĞLIĞI HİZMETİ Teslim tarihi gecikmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eksikleri tespit edilerek geçici kabulü yapılan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) yeni binasında üç […]

 Gidemediğiniz randevuyu iptal ettirin

22.02.2017 - 19:29

Güncelleme : 22.02.2017 - 19:29

Sakarya ADSH Başhekimi Necmettin Çınar, MHRS üzerinden alınan muayene randevularına gitmeyen hastaların muayene iptali konusunda duyarlı olmasını istedi. Çınar, “Günlük ortalama 500 MHRS randevusundan 250’si gerçekleşmiyor.” dedi.

7/24 DİŞ SAĞLIĞI HİZMETİ
Teslim tarihi gecikmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eksikleri tespit edilerek geçici kabulü yapılan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (ADSH) yeni binasında üç aylık süreyi geride bıraktı. Serdivan’da yeni yapılan bina modern yapısıyla dikkat çekerken Sakarya ADSH Başhekimi Necmettin Çınar, son sistem cihazlarla donatılan ADSH ile ilgili bilgiler verdi. Çınar, 7 gün 24 saat acil ağız ve diş sağlığı hizmeti veren ADSH’nin acil servisinde günde ortalama 300 hastanın muayene edildiğini belirterek, aktif olarak çalışan 42 diş hekiminin günde ortalama bin hastaya poliklinik hizmeti verdiğini kaydetti.

EKSİKLER TAMAMLANIYOR
Hastanede bulunana ameliyathanenin hizmete girmesiyle birlikte ağız ve diş cerrahisinde de ileri derecede hizmet vermeye başlayacaklarını kaydeden Başhekim Çınar “Burada çok daha güzel imkanlara sahibiz. Yeni binanın teslimi gecikince Sağlık İl Müdürlüğümüz binada yüklenici firmadan kaynaklanan eksikleri belirleyerek binayı geçici kabulle alıp bizlerin ve halkımızın hizmetine sundu. Bu eksiklerin tamamlanmasıyla birlikte çok daha iyi şekilde hizmet vereceğiz. Pedodonti, protez, konsevatif tedavi, ağız ve diş cerrahisi, acil hizmeti, evde sağlık hizmetleri gibi birçok hizmetin yer aldığı hastanemizde, engelli vatandaşlarımız da kendileri için hazırlanmış özel polikliniğimizde rahat bir şekilde hizmet alıyor.” dedi.

BÖLGENİN EN İYİLERİ ARASINDA
ADSH’deki ağız ve diş sağlığında tanı ve tedavide önem taşıyan tıbbi görüntüleme cihazlarının son sistem olduğunu dile getiren Çınar, “Hastanemizde ağız içinde gömülü 20 yaş dişlerinin kemikteki pozisyonunu gösteren, anatomik bölgelerle olan ilişkinin değerlendirilmesi gereken durumlarda ve implant yapımında kullanılmak üzere diş tomografi cihazımız mevcut. Diş kliniklerimizdeki cihazlarımız, sağladığımız hizmetlerimiz açısından bölgenin en iyi ağız ve diş sağlığı merkezlerinden biriyiz.” diye konuştu.

RANDEVU ALANLARIN YARISI GELMİYOR!
Hastane içerisinde cezaevinde yatan mahkumlar için özel bir poliklinik alanı da bulunduğunu belirten Çınar, Sakarya ADSH’den hizmet almak isteyen vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) aldıkları randevulara gelemeyecekleri durumlarda sistem üzerinden randevularını iptal ettirmeleri çağrısında bulundu. Çınar “MHRS üzerinden zaman zaman randevu almakta güçlük yaşandığını duyuyoruz. Vatandaşımız randevuların dolu olmasından ve bu yüzden randevu alamamaktan şikayetçi. Günlük ortalama MHRS üzerinden açılan 500 muayene randevusunun 250’si gerçekleşmiyor. Sisteme girdiğimizde randevular dolu gözüküyor. Bu yüzden MHRS’den randevu alamayanlar, bekleyenler oluyor. Mağduriyet yaratmamak için randevu iptali konusunda duyarlı olunmasını istiyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın