AFAD Ekiplerimiz KBRN Tatbikatı Yaptı

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1 – 7 Mart Deprem Haftası Kapsamında AFAD Ekipleri Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Fabrikasında KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) tatbikatı gerçekleştirdi. Tatbikata; İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Aşır Çelik, Birlik Müdürü Hakan Arslan, Sivil Savunma Uzmanı Mustafa Avcı, Kimya Mühendisi […]

 AFAD Ekiplerimiz KBRN Tatbikatı Yaptı

01.03.2017 - 12:59

Güncelleme : 01.03.2017 - 12:59

28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1 – 7 Mart Deprem Haftası Kapsamında AFAD Ekipleri Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi Toprak İlaç ve Kimyevi Maddeler Fabrikasında KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer) tatbikatı gerçekleştirdi.

Tatbikata; İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Aşır Çelik, Birlik Müdürü Hakan Arslan, Sivil Savunma Uzmanı Mustafa Avcı, Kimya Mühendisi Dr. Özge Aktaş Panta, Arama Kurtarma KBRN Ekibimiz, UMKE Ekibi, 70 kişiden oluşan fabrika çalışanları, 4 kurtarma aracı ve 1 ambulans katıldı.

Senaryo gereği tatbikatta; üretim tesislerinde meydana gelen kimyasal bir sızıntı vakası sonucunda zarar gören çalışanlara müdahale edilmiştir. Olay bölgesinde dekontaminesi yapılan kazazedeler hastaneye sevk edilmiş ve ayrıca çalışma ortamı da dekontamine edilerek kimyasal risk ortadan kaldırılmış tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın