Heredot Cevdet’li Muhteşem bir gece

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Merkezleri “Hasbihal Gençlik Sohbetleri” kapsamında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği Heredot Cevdet ile ”Tarihin Satır Araları” programı baharın ilk akşamına renk kattı. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in ev sahipliği yaptığı bu muhteşem geceye , İl Jandarma Alay Komutanı Emin Dursun […]

 Heredot Cevdet’li Muhteşem bir gece

02.03.2017 - 16:24

Güncelleme : 02.03.2017 - 16:25

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Merkezleri “Hasbihal Gençlik Sohbetleri” kapsamında Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği Heredot Cevdet ile ”Tarihin Satır Araları” programı baharın ilk akşamına renk kattı.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in ev sahipliği yaptığı bu muhteşem geceye , İl Jandarma Alay Komutanı Emin Dursun , Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın , Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk , Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz, Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy ve çok sayıda davetli katıldı.
Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde düzenlenen programda Nam-ı diğer Heredot Cevdet ismi ve karakteri ile herkesin sevgisini kazanan ünlü oyuncu Hasan Kaçan, etkili hitabeti ile tarihten ve günümüzden yaşanmış hikayeleri kendine has üslubu ile izleyenlere görsel bir sunum yaptı.
”Tarihin Satır Araları” söyleşi programında Hasan Kaçan’a Eda Karaytuğ, Kanun üstadı Göksel Baktagir ve müzisyen grubu eşlik etti.
Hasan Kaçan’ın Eda Karaytuğ’un söylediği birbirinden etkileyici türküler, ağıtlar ve şarkılar ile anlatılan hikayeleri desteklemesi, Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezini dolduran Sakarya Gençliğine ve katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Özellikle Çanakkale Zaferi, 15 Temmuz gecesi ve anneler üzerine anlattığı anektodlar, okuduğu şiirle salonda alkış fırtınası kopardı.
Tarihin Satır Araları isimli program sonunda Hasan Kaçan’a Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Eda Karaytuğ’a İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Göksel Baktagir’e ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk Sakarya GHSİM Gençlik Merkezleri tarafından hazırlanan Türk Bayrağı motifli filografi hediye ettiler.
Hasan Kaçan, Eda Karaytuğ, Göksel Baktagir ve müzisyen grubu kendilerini izlemeye Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezine gelen davetlileri selamlayıp , ilimizden mutlu bir şekilde ayrıldılar.
Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Fatih Çelikel; Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Merkezleri “Hasbihal Gençlik Sohbetleri” kapsamında düzenlediğimiz ”Tarihin Satır Araları” söyleşi programına ilgi gösteren tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın