SAKARYA’DA DÜNYA YABAN HAYATI GÜNÜ KUTLANDI.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, yaban hayatının değerleri ve yaşam ağının sürdürülebilir kalkınmaya ve insanların refahına sağladığı katkıya dikkat çekmek için 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan etti. 3 Mart, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşmesi’nin (CITES) 1973 yılında imzalandığı gün olması nedeniyle özel bir önem taşımaktadır. Şube […]

 SAKARYA’DA DÜNYA YABAN HAYATI GÜNÜ KUTLANDI.

03.03.2017 - 19:02

Güncelleme : 03.03.2017 - 19:05

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, yaban hayatının değerleri ve yaşam ağının sürdürülebilir kalkınmaya ve insanların refahına sağladığı katkıya dikkat çekmek için 3 Mart’ı Dünya Yaban Hayatı Günü ilan etti.

3 Mart, Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşmesi’nin (CITES) 1973 yılında imzalandığı gün olması nedeniyle özel bir önem taşımaktadır.
Şube Müdürlüğümüzce yaban hayatına destek olunması amacıyla İlimiz Akyazı bölgesinde hava şartlarının olumsuz olduğu bölgelerdeki yaban hayvanları için yemleme çalışması yapılmıştır. Ayrıca 2016-2017 Av Sezonu içerisinde avlaklarda ele geçirilen yaban ördekleri İlimiz Poyrazlar Tabiat Parkında doğaya salınmıştır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın