Vali Coş Geyve’de Şehit Aileleri ve Gazilerle Buluştu

Vali Hüseyin Avni Coş, Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği yemekte Şehit aileleri ve Gazilerle buluştu. Düzenlenen yemeğe Vali Coş’un yanı sıra; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Türkiye Harp Malulü Gaziler […]

 Vali Coş Geyve’de Şehit Aileleri ve Gazilerle Buluştu

04.03.2017 - 21:54

Güncelleme : 04.03.2017 - 21:54

Vali Hüseyin Avni Coş, Geyve Kaymakamlığı, Geyve Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği yemekte Şehit aileleri ve Gazilerle buluştu.

Düzenlenen yemeğe Vali Coş’un yanı sıra; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan, Şehit aileleri ve Gaziler katıldı.

Şehit aileleri ile Gazilerimize karşı beslediğimiz sevgi ve saygının sürekli olduğunu ifade eden Vali Coş, “Burada huzur içinde böyle bir toplantıyı yapabilmemize imkan sağlayan Yüce Mevlamıza, Şehitlerimize, Gazilerimize ve yakınlarına şükranlarımızı sunuyoruz. Dosta düşmana karşı ‘Bir olduğumuzu, iri olduğumuzu, diri olduğumuzu’ ve hepimizin15 Temmuz’da olduğu gibi Milletimiz ve Devletimiz için her türlü fedakârlığa hazır olduğunu göstermek için bugün buradayız.
Dünya ve ahirette ecelin en hayırlısı, emaneti teslim etmenin en onurlusu Şehitlik makamıdır. Biz Şehitlerimiz ile Şehit yakınlarımızı şanslı ve seçilmiş insanlar olarak görüyoruz. Yüce Allah hepimize gerektiğinde Şehit ve Gazi olmayı, emanetleri de Şehit ve Gazilerimiz gibi onurlu bir şekilde teslim etmeyi nasip eylesin.

Ülkemiz ecdadımızın o parlak mirasına ve şanına layık olma yönünde hızla ilerliyor. Türkiye’ye umut bağlayan Balkanlar’dan Yemen’e, Kafkaslardan Orta Asya’ya kadar, gönül coğrafyasında maddi ve manevi yönde gelişen gücümüzle ilerleme kaydettikçe, buna dayanamayan FETÖ terör örgütleri gibi örgütler de engellemeye gayret göstermekteler. Ancak Milletimizin basireti, Şehit ve Gazilerimizin gösterdikleri kahramanlıklar sayesinde, bunlara dün olduğu gibi bugün de fırsat vermiyoruz, vermeyeceğiz. Yüce Allah’tan, Milletimize ve Devletimize tuzak kurmak isteyen, fitne fesat çıkarmak isteyenlere fırsat vermemesini temenni ediyorum” dedi.

Aziz Şehitlerimizin yakınlarının ve Kahraman Gazilerimizin gösterdikleri metanetin bütün Vatandaşlarımıza örnek ve takdire şayan olduğunu Vali Coş, onlarla yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın