Vali Coş “Somali – Türkiye Dayanışma Günü” Programına Katıldı

Vali Hüseyin Avni Coş, SAÜ Somalili Öğrenciler Topluluğu ile Uluslararası Akademik İşbirliği Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “Somali-Türkiye Dayanışma Günü” etkinliğine katıldı. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe Vali Coş’un yanı sıra; SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas ve çok sayıda öğrenci katıldı. Somalice ve Türkçe şarkıların seslendirildiği, Somali tarihi ve kültürünü anlatan slayt gösterisinin sunulduğu programda, geleneksel […]

 Vali Coş “Somali – Türkiye Dayanışma Günü” Programına Katıldı

04.03.2017 - 21:37

Güncelleme : 04.03.2017 - 21:40

Vali Hüseyin Avni Coş, SAÜ Somalili Öğrenciler Topluluğu ile Uluslararası Akademik İşbirliği Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen “Somali-Türkiye Dayanışma Günü” etkinliğine katıldı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe Vali Coş’un yanı sıra; SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Somalice ve Türkçe şarkıların seslendirildiği, Somali tarihi ve kültürünü anlatan slayt gösterisinin sunulduğu programda, geleneksel kıyafetler giyen öğrencilerin Afrika dansı gösterisi büyük alkış topladı.

Gösterileri çok beğendiğini belirten Vali Coş, yabancı öğrencilerin ülkemizde okumasının kültürel kaynaşma açısından büyük önem taşıdığını, bunun dünya barışı için de önemli bir kazanç olduğunu belirterek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Geleneksel Somali kıyafetleri defilesini de izleyen Vali Coş, öğrencilerin yöresel ürün, bayrak ve haritalarıyla ülkesini tanıttığı kokteyle katılarak onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın