Daha müreffeh bir Türkiye için

  Akyazı Topağaç Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitingde konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “İnşallah Türkiye’nin önünü açacak, gençlerimize, çocuklarımıza çok daha müreffeh bir Türkiye bırakacak önemli bir anayasa değişikliği yapıyoruz. 16 Nisan’da vereceğiniz oylarla, yani ‘evet’lerle bütün vesayet odaklarını sandığa gömeceğiz” derken Başkan Toçoğlu, “İnşallah bu referandum ülkemiz için, gönül coğrafyamız için hayırlı sonuçlar verir” dedi. Bir […]

 Daha müreffeh bir Türkiye için

06.03.2017 - 14:44

Güncelleme : 06.03.2017 - 14:44

 

Akyazı Topağaç Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitingde konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “İnşallah Türkiye’nin önünü açacak, gençlerimize, çocuklarımıza çok daha müreffeh bir Türkiye bırakacak önemli bir anayasa değişikliği yapıyoruz. 16 Nisan’da vereceğiniz oylarla, yani ‘evet’lerle bütün vesayet odaklarını sandığa gömeceğiz” derken Başkan Toçoğlu, “İnşallah bu referandum ülkemiz için, gönül coğrafyamız için hayırlı sonuçlar verir” dedi.

Bir dizi programa katılmak üzere Sakarya’ya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, Akyazı Topağaç Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitinge katıldı. Akyazı Topağaç Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitinge Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İlçe belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Kazanımlarımızı perçinleyeceğimiz tarih
Programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Bu program vesilesiyle sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar belki uzun yıllardır büyük emekler sarf ederek elde ettiğimiz kazanımlarımızı perçinleyeceğimiz bir tarihe yaklaşıyoruz. Onun için el birliğiyle güç birliyle inşallah 16 Nisan’da gerekeni yaparak, Sakarya’dan Türkiye ortalamasına güçlü bir destek vereceğiz” diye konuştu.

Gönül coğrafyamız için
Başkan Toçoğlu, “Ben bu seçimi biraz yerel seçimlere benzetiyorum. Nasıl ki belediye başkanları seçildikleri günün ertesinde göreve başlıyorsa bu sistemde de böyle olacak. Hemen icraatlara başlanabilecek. Yeni sistemde koalisyonlar yok. Yeni sistemle göreve gelen hemen hükümeti kuracak, görevine başlayacak. İnşallah bu referandum ülkemiz için, gönül coğrafyamız için hayırlı sonuçlar verir. Allah çalışmalarınızda kolaylıklar versin” ifadelerini kullandı.

Sakarya kahramanlık destanı yazdı
Maliye Bakanı Naci Ağbal, “16 Nisan’da sandığa gittiğinizde hatırlayacağınız tek şey 15 Temmuz gecesinde bu millete yapılmaya çalışılanlardır. Onları hatırlayacağız. Milletimizin canına kastettiler. Milletimizin tankı, topu, tüfeğini yine milletimize doğrulttular. Sakarya o gece kahramanlık destanı yazdı. O alçakların karşısında dik duruşunu gösterdi.”

Önemli bir Anayasa değişikliği
“İnşallah Türkiye’nin önünü açacak, gençlerimize, çocuklarımıza çok daha müreffeh bir Türkiye’yi sağlayacak önemli bir anayasa değişikliği yapıyoruz. Bu anayasa değişikliği, vesayet odaklarını tarihin çöplüğüne atıyor. 16 Nisan’da vereceğiniz oylarla, yani diyeceğiniz ‘evet’lerle bütün vesayet odaklarını sandığa gömeceğiz.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın