Vesayet düzeni yıkılacak

AK Parti İl Kadın Kollarının geniş katılımla gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “16 Nisan referandumunda Türkiye için çok uzun yıllardır mücadele ederek kazanılan değerlerin perçinlenip kökleşmesi için sandığa gidileceğini ve Türkiye’yi geriye götüren günlere tekrar dönmemek üzere yeni bir başlangıç yapılacağını söyledi. Recep Uncuoğlu, “Millet için siyaset yapmak isteyenlerin önüne dikilen vesayet ve mafya düzenini […]

 Vesayet düzeni yıkılacak

06.03.2017 - 15:05

Güncelleme : 06.03.2017 - 15:05

AK Parti İl Kadın Kollarının geniş katılımla gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Başkan Toçoğlu, “16 Nisan referandumunda Türkiye için çok uzun yıllardır mücadele ederek kazanılan değerlerin perçinlenip kökleşmesi için sandığa gidileceğini ve Türkiye’yi geriye götüren günlere tekrar dönmemek üzere yeni bir başlangıç yapılacağını söyledi. Recep Uncuoğlu, “Millet için siyaset yapmak isteyenlerin önüne dikilen vesayet ve mafya düzenini yıkacağız” diye konuştu. Kılıç ise; buradaki heyecanı Demokrasi Meydanı’na taşıyarak, Sayın Cumhurbaşkanımıza Sakarya’nın tutkusunu göstereceklerini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları’nın Serdivan’da düzenlediği toplantıya katıldı. Serdivan İlçe Kadın Kolları’nın ev sahipliğinde Şehri Mahal’de gerçekleştirilen programda AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen, Ayhan Sefer Üstün, Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, AK Parti Serdivan Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, AK Parti Serdivan Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Haldızoğlu ve çok sayıda partili kadın yer aldı.

Sefer bizden zafer Allah’tan
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Serdivan Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, “Bugün burada ülkemiz için çok önemli bir referandumun başlangıcını yapıyoruz. Referandumun önemini anlatmak üzere milletvekillerimiz ve başkanlarımız da bizlerle birlikteler” derken; Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “16 Nisan’da ülkemiz için bir dönüm noktasını hep birlikte yaşayacağız. Bugüne kadar Serdivan Kadın Kolları tüm çalışmalardan alnının akıyla çıktı. Bu referandumda da gezmedik yer bırakmayacaklardır” dedi. AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ise; “Kadın kollarımız her eve girip neden evet denilmesi gerektiğini tek tek anlatacaklardır. Sefer bizden zafer Allah’tan” diye konuştu.

Sorumluluğumuz var
İnsanın neyi ne için yaptığını asla unutmaması gerektiğini söyleyen AK Parti Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Kendimize, ailemize, topluma, devlete ve en önemlisi Rabbimize karşı sorumluyuz. Çalışmalarımızı yaparken bu sorumlulukları göz önünde bulundurmalıyız. Ülkemizdeki değişimi Rabbim inşallah bizlere nasip eder. Sayın Cumhurbaşkanımız kadınları, siyasetin öznesi ve ayrılmaz bir parçası olarak görüyor. Kadınların sorunları çözülmeden ülkenin sorunu çözülmez. Geleceğe umutla baktığımız şu günlerde görevimizi en güzel şekilde yerine getirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kadın Kollarımızın yanındayız
16 Nisan referandumunda Türkiye için çok uzun yıllardır mücadele ederek kazanılan değerlerin perçinlenip kökleşeceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Bundan sonra geçmişte yaşadığımız ülkemizi geriye götüren, sıkıntıya sokan gelişmelerin yaşandığı dönemlere geri dönmemek üzere yeni bir başlangıç yapıyoruz. Sandığa giderek, ülkeyi yönetecek kişiyi seçeceğiz ve böylece Cumhurbaşkanı, meclis, biz yani herkes beş yıl süreyle işlerini yürütecek. Büyükşehir Belediyesi olarak hanımlarımızın sahada rahat olarak çalışabilmeleri için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Allah hepimize kolaylık versin. Çalışmalarımızda muvaffakiyet nasip eylesin” şeklinde konuştu.

Milletin sözünün üzerine söz olmaz
Programda konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, “Millet için siyaset yapmak isteyenlerin önüne vesayet ve mafya dikildi. Cumhuriyet tarihimizde cetvelle çizilmiş sınırlarda üzerimizde oynanan oyunlar yüzünden kafamızı kaldıramayıp musibetlerle boğuştuk. Bu eveti haklı kılan çok badire atlattık. Milletin karar verdiği yerde kriz olmaz, milletin sözünün üzerine söz olmaz. Millet doğrudan hükümeti kuracak olan Cumhurbaşkanını seçecek. Bunun için evet diyeceğiz. Muhalefet çarpıtmalardan başka bir şeye başvuramıyor. Çünkü 18 maddelik teklifi okuyan herkes gönül rahatlığı ile evet diyecektir.”

Hanımlarımız gayretli ve azimli
Sakarya ili ve Türkiye’yi sallamaya Serdivan’dan başladıklarını belirten AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Bulunduğum görevler vesilesiyle Dünya ve Türkiye’yi tanıma imkanı buldum. Balkanlardan, Kafkasyadan, çok farklı yerlerden gelen insanlarla oluşan çok zengin kültüre sahip bir toplumuz. Nitelik olarakta insanlarımız çok maharetli. Özellikle hanım arkadaşlarımız çok gayretli ve azimli. Onların çabaları ile inşallah 17 Nisan’da yepyeni, önü açılmış, hedeflerine daha hızlı koşan bir Türkiye’ye uyanacağız. İnşallah Sakarya’da Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir sonuç alacağız” dedi.

Geleceğimizi teminat altına alacağız
AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün; “Bizlere memleketi zaten siz idare ediyorsunuz. Başınızda dünya lideri var. Neden bu değişimi yapıyorsunuz diyorlar. Bu istikrar hep devam mı edecek? Bizim Türkiye’nin geleceğini teminat altına almamız lazım. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı’nın farklı partilerden olduklarını düşünelim. Böyle bir ortamda istikrar içerisinde bir devlet yönetilebilir mi? 7 Haziran’da memleketi kim yönetecek sorusuna günlerce cevap aradık. Çoğu genç kardeşimiz koalisyon terimi ile ilk o dönemde tanıştı. Buna bir son vermek gerek. Biz hükümetin başını doğrudan doğruya halk seçsin istiyoruz bunun neresinde kusur var?”

Vakit kaybetmemek için evet
Programın kapanış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç; “Ana kademe ve gençlik teşkilatlarımızın yapamadığını kadınlarımız ev ev dolaşarak yapıyorlar. Bir kez sonuç alamadıkları evlere tekrar gidiyorlar. 2 yıl evvel Sayın Cumhurbaşkanımızı Kent Meydanı’nda bağrımıza basmıştık. 16 Mart’ta yine Sayın Cumhurbaşkanımızı bağrımıza basacağız. Buradaki heyecanı Demokrasi Meydanı’na taşıyarak Sayın Cumhurbaşkanımıza Sakarya’nın tutkusunu göstereceğiz. 1960 yılından AK Parti iktidara gelene kadar ki 43 yıllık dönemde 51 hükümet değişti. Biz gelene kadar Türkiye çok vakit kaybetti. Bir daha vakit kaybetmemek için Sakarya’da çok güçlü bir şekilde evet diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın