8 MART KADIN KATLİAMI, ABD ve BATI’NIN AYIBIDIR

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlçemiz Arfiye’nin değerlerinden Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili değerlendirmesi.   ‘8 MART KADIN KATLİAMI, ABD ve BATI’NIN AYIBIDIR ve BİZİM TARİHİMİZİN BİR AYIBI DEĞİLDİR. 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. […]

 8 MART KADIN KATLİAMI, ABD ve BATI’NIN AYIBIDIR

08.03.2017 - 14:05

Güncelleme : 08.03.2017 - 14:05

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlçemiz Arfiye’nin değerlerinden Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili değerlendirmesi.

 

‘8 MART KADIN KATLİAMI, ABD ve BATI’NIN AYIBIDIR ve BİZİM TARİHİMİZİN BİR AYIBI DEĞİLDİR.

8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 120 kadın işçi can verdi.

8 Mart, bu katliamdan beri kutlanmaktadır. Bu yüzden bu katliamla bizim hiç alakamız yoktur.

Bu ABD ve BATI’nın ayıbıdır. Bunu her sene sanki bizim ayıbımızmış gibi kutlamak, tuhaf olmak bir yana ABD ve BATI’nın suçuna gönüllü ortak olmaktır. Bizim tarihimizde böyle kadın katliamları olmamıştır. Bu nedenle 8 Mart Kadın Katliamına ortak olmak gönüllü olarak başkalarının işlediği suç üstlenmektir ve aşağılık kompleksi taşıyan bir tutumdur. Durduk yerde biz işlemediğimiz halde sırf batıda olduğu için onların katliamlarına da ortak olmak ne zavallı bir durumdur.

8.İslam Dünyasında olsaydı bunu vahşetin yıldönümü olarak kutlarlardı Batıda olmasına ve katliam olmasına rağmen kimse bu katliamdan bahsetmemektedir.

Prof. Dr. Ebubekir SOFUOĞLU

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın