KILIÇDAROĞLU SAKARYA’DA KONUŞTU

Bugün Sakarya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’de Türk askeri’nin DEAŞ terör örgütüne yönelik yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı’nda El-Bab bölgesinde Rus uçağının Türk askerlerinin bulunduğu binayı bombalaması sonucu şehit düşen Sözleşmeli Tankçı Er Ömer Akkuş’un Kaynarca’daki baba evi oldu. Şehit babası ve aile büyükleri tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, şehit evine girdi. Ziyaretten sonra 8 Mart […]

 KILIÇDAROĞLU SAKARYA’DA KONUŞTU

08.03.2017 - 19:31

Güncelleme : 09.03.2017 - 11:54

Bugün Sakarya’ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriye’de Türk askeri’nin DEAŞ terör örgütüne yönelik yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı’nda El-Bab bölgesinde Rus uçağının Türk askerlerinin bulunduğu binayı bombalaması sonucu şehit düşen Sözleşmeli Tankçı Er Ömer Akkuş’un Kaynarca’daki baba evi oldu. Şehit babası ve aile büyükleri tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, şehit evine girdi.

Ziyaretten sonra 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “Konuşma hayatımda gördüğüm en güzel tablolardan birisi Sakarya’da gerçekleşiyor. İl Başkanımızın da kadın olduğu bir Sakarya’dayız” dedi.

“Annelerimiz bize yanlış yaptığımızda hayır demeyi öğrettiler”
Kılıçdaroğlu, “Annelerimiz bize yanlış bir şey yaptığımızda hayır demeyi öğrettiler. Elimizi sobaya götürdüğümüzde elimize hafif bir şekilde vurarak hayır bir daha yapma diye. Yanlış bir şey yaptığımızda yine hayır demeyi öğrettiler, bizim geleceğimiz için, bizi tehlikelerden korumak için. Annelerimiz değerlidir, yeri geldi çalıştılar. Saçını süpürge etme deyimi annelerimizin deyimidir. Eğer anneler siyasete daha fazla ilgi gösterirlerse o zaman Türkiye daha başarılı bir Türkiye olacak. Çünkü kadının sezgisi ve gücü, erkekte yok. Kadın riski ve tehlikeyi daha önceden görebiliyor, hissedebiliyor. Ama erkek bunu yapamıyor. O nedenle bir ülkenin geleceğini belirleyen temel aktör kadınlardır. Bu kadar değerlidir kadınlarımız” şeklinde konuştu.

“Bir kişi hata yaparsa faturayı hep beraber biz ödeyeceğiz”
Kılıçdaroğlu, “Bir kişiye yetkiyi vereceğiz o kişi her şeyi en iyi bilen kişi olacak diyorlar. Ya hata yaparsa, faturayı hep beraber biz ödeyeceğiz. O nedenle sevgili anneler söylüyorum sandığa giderken, oyunuzu kullanırken düşünün. Elinizi vicdanınıza koyun, kendinizi düşünün, çocuklarınızı, ailelerinizi, bayrağınızı, vatanınızı düşünün bu Cumhuriyet sıradan bir Cumhuriyet değil. Biz Cumhuriyetimizi acıyla, kanla, gözyaşıyla kurduk. Nasıl olurda Mustafa Kemal Atatürk’e verilmeyen yetkiler şimdi bir kişiye verilmeye çalışılır” ifadelerini kullandı.

“Anayasa değişikliği ile nereye gideceğimiz belli değil”
Yapılan anayasa değişikliğini freni olmayan bir otobüse benzeten Kılıçdaroğlu, “Nereye gideceğini bilmediğiniz bir arabaya çocuklarınızı bindirir misiniz? Anayasa değişikliği ile de nereye gideceğimiz belli değil. Freni olmayan bir otobüse biner misiniz? Bu yapılan değişikliğinde freni yok. Çünkü bir kişi her şeye yetkili. Bir kişi, her şeye yetkiliyse Türkiye bir felakete doğru yelken açmış durumdadır. Emin olun evet diyenlerin çoğu sandığa gidip hayır oyunu kullanacaktır ben bunu da gayet iyi biliyorum. Hayırımız, hayırlı olsun. Evetin vebali çok ağırdır, Türkiye’yi çocuklarımızı sonu belirsiz bir alana itmiş olacağız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Çark Caddesine geçerek kortej yürüyüşüne katıldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüş sonrasında Demokrasi Meydanı’na gelen Kılıçdaroğlu, burada Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Daha sonra otobüsün üstünden Sakaryalılara seslenen Kılıçdaroğlu, “Adapazarı’nda yani Sakarya’da iktidar partisinin çok güçlü olduğunu biliyoruz. Ama değerli arkadaşlarım bu bir iktidar olayı değil. Bu bir Türkiye olayı. Bu bir siyasi parti olayı değil, bu bir memleket olayı. Dolayısıyla geçmişte A partisine, B partisine oy vermiş olabilir vatandaşlarımız. Seçim zamanında yine gidip oylarını verebilirler, hiçbir itirazım yok. Ben bugüne kadar şu partiye oy verdin diye hiçbir vatandaşıma ne kızdım ne alınganlık gösterdim. Tam tersine her vatandaşımla oturdum, konuştum. Demokrasi, benim için ne kadar zorunluysa benim gibi düşünmeyen insan için de o kadar zorunludur” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın