ERZURUMLULAR DERNEĞİ KURTULUŞ GÜNÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANDI

Sakarya Milletvekili  Recep Uncuoğlu’nun da katıldığı Orhan Camii’de,Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü etkinliği yapıldı.Tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzurum için 12 Mart 1918 tarihi dönüm noktalarından birisidir.Bugün Erzurum’un esaretten,hürriyete geçiş tarihi,kurtuluşudur. Bu vesile ile Sakarya Erzurumlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ilimizde düzenlediği etkinlik gerçekleştirildi.. Erzurum’un düşman işgalinden […]

 ERZURUMLULAR DERNEĞİ KURTULUŞ GÜNÜNDE ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANDI

12.03.2017 - 15:53

Güncelleme : 12.03.2017 - 15:53

Sakarya Milletvekili  Recep Uncuoğlu’nun da katıldığı Orhan Camii’de,Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıl dönümü etkinliği yapıldı.Tarihi binlerce yıllık geçmişe dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzurum için 12 Mart 1918 tarihi dönüm noktalarından birisidir.Bugün Erzurum’un esaretten,hürriyete geçiş tarihi,kurtuluşudur.
Bu vesile ile Sakarya Erzurumlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ilimizde düzenlediği etkinlik gerçekleştirildi..

Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yılı anısına bugün saat 14.00’te Orhan Camide şehitlerimizin aziz ruhları için inidirilen 1001 hatimin okuması yapıldı.

Düzenlenen etkinliğe Sakaryada yaşayan Erzurumlular ve Sakarya’lılar yoğun ilgi gösterdi.Okuma sonrası katılan misafirlere ikram yapıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın