Yazıcı’dan “14 Mart Tıp Bayramı”Mesajı

Arifiye İlçe Kaymakamız Adem Yazıcı  “14 Mart Tıp Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı; Yazıcı’nın mesajı; ‘Vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve sağlık sorunlarını çözümlemek için gelişen meslekler, tarihin her döneminde ve özellikle Türk toplumunda kutsal sayılan mesleklerden biri olarak her zaman büyük ilgi görmüştür. Akıl, ruh ve beden sağlığı her birey için en değerli hazinedir. Bu nedenle […]

 Yazıcı’dan “14 Mart Tıp Bayramı”Mesajı

13.03.2017 - 18:05

Güncelleme : 13.03.2017 - 18:16

Arifiye İlçe Kaymakamız Adem Yazıcı  “14 Mart Tıp Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı;

Yazıcı’nın mesajı;

‘Vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve sağlık sorunlarını çözümlemek için gelişen meslekler, tarihin her döneminde ve özellikle Türk toplumunda kutsal sayılan mesleklerden biri olarak her zaman büyük ilgi görmüştür. Akıl, ruh ve beden sağlığı her birey için en değerli hazinedir. Bu nedenle insanlığın varoluşuyla birlikte ortaya çıkan hekimlik mesleğine büyük önem verilmiş Lokman Hekim, İbn-i Sina, Altunizade vb. daha birçok Türk Hekimi tıp tarihine damgasını vurmuştur. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği, önemini hiçbir zaman kaybetmemiş ve kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

Gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan hekimlerimiz, bu kutsal görevi büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirmektedirler.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine inancımız sonsuzdur.

Son yıllarda ülkemizde sağlık sektöründe önemli projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte ülkemiz sağlık sektöründe yeni bir turizm akımının merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle insan sağlığına fedakârca hizmet eden hekimleri, hemşireleri, hastabakıcıları, tüm sağlık çalışanlarını tebrik eder, sağlık alanında eğitimini sürdüren öğrencilerimize de başarılar diler, “14 MART TIP BAYRAMLARINI” kutlarım.’
Adem YAZICI
Arifiye Kaymakamı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın