COŞKUN: “Dün amacına ulaşamayanlar, bugün ve gelecekte de ulaşamayacaktır.”

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MÜSAİD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; “Çanakkale’de geleceği kazandık” dedi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yaşar Coşkun; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında; “Çanakkale’de geleceği kazandık” diyen Coşkun şunları söyledi: “Çanakkale Zaferi, […]

 COŞKUN: “Dün amacına ulaşamayanlar, bugün ve gelecekte de ulaşamayacaktır.”

17.03.2017 - 19:23

Güncelleme : 17.03.2017 - 19:23

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan MÜSAİD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun; “Çanakkale’de geleceği kazandık” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yaşar Coşkun; 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında; “Çanakkale’de geleceği kazandık” diyen Coşkun şunları söyledi: “Çanakkale Zaferi, tarihimizde aziz milletimizin bir asır önce kazandığı büyük zaferlerden ve kahramanlıklardan biridir. Bu zaferle, vatan toprağını elinden almak ve tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı bir arada olan bir milletin azmiyle, inancıyla, canı pahasına ortaya koyduğu destansı bir mücadeleyle yeni bir tarih yazılmıştır. Şanlı ecdadımız Çanakkale’de düşmanına karşı sergilemiş olduğu tavırla insan olmanın, insana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, tüm dünyaya göstermiştir. Bizler aslında Çanakkale’de geleceğimizi kazandık. Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımları Çanakkale’de atıldı. Eğer Çanakkale Zaferi olmasaydı, bugün bu topraklarda var olan bir millet olamayacaktık. Onun için Çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde devam ettirmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün de önemli kaynaklarından biri olarak görmemiz gerekir. Yüz yıl önce milletimizin istikbaline kast edenlere karşı atalarımızın göstermiş olduğu birlik ve beraberliği, günümüzde evlatlarımızın geleceğini ve milletimizin birliğini hedef alan alçak terör saldırılarına karşı da göstermekteyiz. Milletimizin birlik beraberliği baki olduğu sürece dün amacına ulaşamayanlar, bugün ve gelecekte de ulaşamayacaktır. Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümünü kutlar, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum.”

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın