YAZICI’DAN’18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI’

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem Yazıcı”18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” ile ilgili bir mesaj yayınladı. Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın mesajı; ‘Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli […]

 YAZICI’DAN’18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI’

17.03.2017 - 11:25

Güncelleme : 17.03.2017 - 11:25

Arifiye İlçe Kaymakamımız Adem Yazıcı”18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Kaymakamımız Adem Yazıcı’nın mesajı;

‘Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

18 Mart 1915 tarihinde ‘Çanakkale Geçilmez’ diye yazılan bu destanla 783 bin km kare vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Dünya tarihini ve masa başında yapılan hesapları değiştiren bu zafer aynı zamanda milli mücadelenin de ilk kıvılcımı olmuştur.

Verdiğimiz 250 bin şehidin ulvi kanlarıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, alınması gereken derslerle doludur. Ecdadımızın canları pahasına koruduğu bu vatan, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartarak gelecek nesillere aktarılacak en kutsal emanettir.

Bu kutsal emanetin tarih boyunca her zaman dahili ve harici düşmanları olmuştur. En son 15 Temmuzda bir kez daha gördük ki tüm terör örgütleri ve bunların işbirlikçileri topyekûn ülkemizi yok etmeye, bölmeye çalışmışlar ancak milletimizin güçlü feraseti ve devletine olan sonsuz inanç ve bağlılığı ile yerle yeksan edilmişlerdir. Milletimiz canı pahasına bir kez daha destan yazmıştır.

Milletimiz şehitlerimizi asla unutmamıştır ve unutmayacaktır. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yüreğimizde taşımak ve yaşatmak, onların emaneti olan değerli ailelerine sahip çıkmak onların acılarını, üzüntülerini ve sorunlarını paylaşmak bizlerin üzerine düşen milli bir görev, görevin ötesinde büyük bir onur ve vefa borcudur. Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale’de savaşan kahramanları Bedr’in aslanlarıyla mukayese etmiş, mezar taşı olarak da başlarına Kabe’yi layık görmüştür.

Bugün huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu topraklarda bizlere düşen görev, her türlü hile ve tuzağa rağmen kardeşçe bir ve beraber yaşama arzumuzu, vatanımızı ve bağımsızlığımızı 102 yıl önceki aynı kararlı irade ile korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde gösterdikleri eşsiz mücadelenin bilinciyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.’
Adem YAZICI
Arifiye Kaymakamı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın