Çanakkale Şehitleri Sakarya’da yad edildi

Sakarya’da ‘Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin’ 102. yılı dolayısıyla şehitlikte tören düzenlendi. Kahraman Mehmetçiğin 102. yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı ’Çanakkale Geçilmez Destanının yıl dönümü vesilesiyle Sakarya’da da tören düzenlendi. Serdivan ilçesindeki Sakarya Şehitliğinde şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Sakarya Valisi Hüseyin Avni […]

 Çanakkale Şehitleri Sakarya’da yad edildi

18.03.2017 - 19:03

Güncelleme : 18.03.2017 - 19:04

Sakarya’da ‘Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin’ 102. yılı dolayısıyla şehitlikte tören düzenlendi.

Kahraman Mehmetçiğin 102. yıl önce dünyanın en güçlü donanmalarına geçit vermeyerek yazdığı ’Çanakkale Geçilmez Destanının yıl dönümü vesilesiyle Sakarya’da da tören düzenlendi. Serdivan ilçesindeki Sakarya Şehitliğinde şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Sebahattin Kalkan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Hayrettin Kaplan şehitler anıtına çelenk bırakmasıyla devam etti. Ardından saygı atışı yapıldı. Öğretmen Üsteğmen Ayşegül Erdoğmuş’un günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapması sonrası protokol şehit mezarlarına ve anıt mezarlara karanfil bıraktı.

Şehitlik programı sonrası protokol, Yorgalar Mezarlığında düzenlenen programa ve oradan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği daha sonrada anma programına geçti.

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans salonda Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programı protokol’dan tam not aldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın