Çanakkale Zaferi Programı Büyük Beğeni Topladı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102.yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Zaferi kutlama programı büyük beğeni topladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonunda, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan programa; Vali Hüseyin Avni Coş, il protokol üyeleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda Saygı Duruşu […]

 Çanakkale Zaferi Programı Büyük Beğeni Topladı.

20.03.2017 - 15:03

Güncelleme : 20.03.2017 - 15:03

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102.yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çanakkale Zaferi kutlama programı büyük beğeni topladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizasyonunda, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi tarafından hazırlanan programa; Vali Hüseyin Avni Coş, il protokol üyeleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu açılış konuşması yaptı. Çanakkale Zaferinin milletimiz için önemine vurgu yapan CMSBL Müdürü Topaloğlu’nun konuşmasında yer verdiği; “Okulumuza ismini veren Cemil Meriç’in ifadesiyle bütün Kuranları yaksak, bütün camileri yıksak biz yine de Avrupalı olamayız; çünkü biz Osmanlıyız yani Türküz” sözleri salondan büyük alkış aldı.

Programda daha sonra Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin söylediği türküler eşliğinde Çanakkale Zaferi gösterilerini sundular.

CMSBL öğrencilerinin sahnedeki performansları ve gösterilerdeki duygu yoğunluğu büyük beğeni gördü. Vali Hüseyin Avni Coş, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve programı izleyen tüm davetliler, başarılarından dolayı Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ettiler.

Programın son bölümünde, 18 Mart Şehitler Günü kapsamında ilimiz genelinde düzenlenen ‘Can Verme Sırrına Erenler Mektup Yarışması’ nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programın sonunda tüm davetlilere, Çanakkale Savaşlarında şehit düşen askerlerimizin yemek menüsü olan kuru ekmek ve üzüm hoşafı ikram edildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın