Kaymakam Yazıcı’dan'”18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” Mesajı

Arifiye İlçe Kaymakamız Adem Yazıcı 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Kaymakamız Adem Yazıcı’nın o mesajı; ‘Hayatın her insan için farklı anlamlar taşıyan çeşitli dönemleri vardır. Her insan için değişik anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi […]

 Kaymakam Yazıcı’dan'”18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” Mesajı

20.03.2017 - 14:20

Güncelleme : 20.03.2017 - 14:20

Arifiye İlçe Kaymakamız Adem Yazıcı 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Kaymakamız Adem Yazıcı’nın o mesajı;

‘Hayatın her insan için farklı anlamlar taşıyan çeşitli dönemleri vardır. Her insan için değişik anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır.

Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız için eskiden, aklı başında olan, iradesi elinde olan anlamındaki ‘ihtiyar’ kelimesi kullanılırdı. Bu kelime bizim kültürümüzde yaşlılarımıza verilen değerin açık bir göstergesidir. Peygamber Efendimiz, gençleri yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve “Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır.” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır.

Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların sıkıntılarına ortak olup, çözüm yolları aramak ve hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmalar yapmak bizlere düşen en önemli görev olarak kabul edilmelidir.

Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bugünlerimizin mimarı olan saygıdeğer büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyor, sağlıklı, huzurlu, mutlu uzun ömürler diliyor, ellerinden hürmetle öpüyorum.’

Adem YAZICI
Arifiye Kaymakamı

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın