AFAD’ın ‘Afet Bilinci’ Eğitimi bugün Arifiye Bekir Sıtkı Durgunda

Afad’ın Afete Hazır Okul kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri bugün Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Öğrencileri ile devam etti. Öğrencilere; afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğini, afetler sonrası ilk 72 saat, her an hazırlıklı durumunda olması gereken afet çantasında neler olması gerektiği, olası bir depremde neler yapabileceğimiz uygulamalı olarak anlatılarak öğrencilere evdeki eşyaların sabitlenmiş olması […]

 AFAD’ın ‘Afet Bilinci’ Eğitimi bugün Arifiye Bekir Sıtkı Durgunda

23.03.2017 - 18:51

Güncelleme : 23.03.2017 - 18:51

Afad’ın Afete Hazır Okul kapsamında ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimleri bugün Arifiye Bekir Sıtkı Durgun İlkokulu Öğrencileri ile devam etti.

Öğrencilere; afet öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğini, afetler sonrası ilk 72 saat, her an hazırlıklı durumunda olması gereken afet çantasında neler olması gerektiği, olası bir depremde neler yapabileceğimiz uygulamalı olarak anlatılarak öğrencilere evdeki eşyaların sabitlenmiş olması gerektiğini eğer sabitlenmemiş ise ailelerinden evdeki eşyaları mutlaka sabitlenmesini istemeleri anlatıldı. Sınfılarda öğrencilere tahliye tatbikatı yapılması ile eğitim sona erdi.

Afad Eğitimleri ilgiyle dinleyen öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın