SU BORUSUNDA EROİN TİCARETİ!..

İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim görevlilerince İlimizin coğrafi konumu itibariyle taşınması muhtemel uyuşturucu maddelerin transit geçişinin önlenmesine ve suçluların yakalanmasına yönelik olarak Ankara-İstanbul otoyolu ve D-100 karayolu üzerinde yapılan planlı çalışmalar ve denetimler sırasında doğu illerden batı illerine gitmekte olan 34 … plaka sayılı araç, Adapazarı gişeler noktasında durdurulmuş, araç içerisinde […]

 SU BORUSUNDA EROİN TİCARETİ!..

31.03.2017 - 15:25

Güncelleme : 31.03.2017 - 15:26

İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim görevlilerince İlimizin coğrafi konumu itibariyle taşınması muhtemel uyuşturucu maddelerin transit geçişinin önlenmesine ve suçluların yakalanmasına yönelik olarak Ankara-İstanbul otoyolu ve D-100 karayolu üzerinde yapılan planlı çalışmalar ve denetimler sırasında doğu illerden batı illerine gitmekte olan 34 … plaka sayılı araç, Adapazarı gişeler noktasında durdurulmuş, araç içerisinde yapılan kontrollerde tavırlarından şüphelenilen 2’si kadın B.K. (18) ve B.A. (20), 2’si erkek D.S. (30) ve Ş.A. (30) isimli şahıslar ile araçta, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden detaylı arama yapılmıştır.


Yapılan aramada araç sürücüsü kardeşi Ş.A.’nın adına düzenlenmiş sahte sürücü belgesi taşıdığı, asıl adının B.A. olduğu ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan arandığı anlaşılmış, gözaltına alınan şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır. Araçta plastik su boruları içerisine sıkıştırılmış şekilde, aracın çeşitli bölmelerine zulalanmış, piyasa değeri 45.000 TL olan 5 kilo 530 gram toz esrar ele geçirilmiştir. Suçtan elde edildiği değerlendirilen 1530 TL’ye el konulmuştur. Yapılan operasyon neticesinde yaklaşık 5000 vatandaşımızın uyuşturucudan zehirlenmesi önlenmiştir.
İl Emniyet Müdürlüğümüzün başta Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü olmak üzere diğer tüm birimleriyle birlikte uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan şahıslara karşı yürüttüğü mücadelesi kararlılıkla devam etmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın