Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,40 / Satış: 6,43

Devlet Bahçeli Sakarya’da Konuştu”Mevzu vatan ise ayrı düşemezdik”

Devlet Bahçeli Sakarya’da Konuştu”Mevzu vatan ise ayrı düşemezdik”
  • 01.04.2017
  • 1.241 kez okundu
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Demokrasi Meydanında düzenlenen mitinge katılmak için Sakarya’ya geldi. Arifiye otoban gişelerinde karşılanan Bahçeli, dinlenmek üzere Sakarya’da bir otele gitti. Buradan Demokrasi Meydanındaki miting alanına geçen Devlet Bahçeli, Sakaryalılara hitap ederek birlik mesajı verdi.
“Barzani üstüne basıp geçeceğimiz post olacaktır”

Demokrasi Meydanında halkı selamladıktan sonra konuşmasına başlayan Bahçeli, Barzani’nin asla bir dost olmayacağını belirterek, “Kerkük şuanda baskı ve dayatma ile kültürel haklarından kopartılmak istenmektedir. Türkmen kardeşlerimiz peşmergenin taciz ve tahriki ile boğuşmaktadır. Kerkük’ün Türk kimliğini silmek Türkçeyi tasfiye etmek için küstah bir rekabet sahnelenmektedir. Sakarya’dan söylüyorum uyarıyorum herkesin kendisine çeki düzen vermesini bekliyorum. Kerkük pırıl pırıl Türk şehridir. Bu hakikat Allah’ın izni ile değişmeyecek. Türkmeneli namusumuza Misak-ı Millinin hiç unutmadığımız sınırlarına emanettir. Kerkük dün Türk’tü mutlaka ne pahasına olursa olsun, bedeli ne kadar ağır olsa da bugün Türk’tür, yarında Türk kalacaktır. Dalgalanan gök bayrak inmeyecek Türkmenlerin hakkını hiçbir terörist hiçbir gaddar gasp edemeyecek, Kerkük Sakarya’dır, Musul Kocaeli’dir, Telafer Bolu’dur. Türkmenlerin hakları alacağımız varlıkları yeminimizdir. Barzani’den asla dost olmayacak, olsa bile yalnız üzerine basıp geçeceğimiz post olacaktır” dedi.
“Mevzu vatan ise ayrı düşemezdik”

Türkiye’ye karşı yapılan saldırılar sonrasında ayrı düşülmemesi gerektiğini ve aynı safta durulması gerektiğini ifade eden Bahçeli, “15 Temmuz gecesi verilen selalar aşkına, tankın önüne atılan kahramanlar anısına darbeye göğsünü geren vatan evlatları adına devletin önünü açtık, sistemsel düğümü çözdük. Devlet anayasal yörüngeye çekilmezse işimizin çok zor olduğunu gördük. Sistemin teklediğini fark ettik, sistemin su kaynattığını, bilye dağıttığını anladık. Yönetim yapısında gerginlik ve anlaşmazlıklar devam ettiği sürece içten ve dıştan çığ gibi üzerimize gelen saldırıların söndürülmesini imkansız değerlendirdik. Bir olmalıydık bir araya gelmeliydik milli şuurda birleşmeliydik. Kavgalar ile vakit geçiremezdik mevzu vatan ise ayrı düşemez birbirimizden kopamazdık” diye konuştu.
“Pensilvanyalı hain hayır vaazı veriyor”

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in ‘Hayır’ vaazı verdiğini vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sakarya evet diyor ama buna aldırış etmeyenlerin, buna direnenlerin varlığını da en iyi sizler biliyorsunuz. Keçinin uyuzu pınarın gözünden içermiş suyu bunlar suda içmiyor ancak kirletiyor, bulandırıyor CHP hayır diyor. Kara gün dostu HDP durur mu oda hayır diyor. FETÖ’nün yeni bedeni, yeni sığınağı eli kanlı aydınlıkçılar hayır diye yırtınıyor. PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD çoktan hayır katırına binmiş. Türkiye’nin ayağını kaydırmak için kıyameti koparıyor, Pensilvanyalı hain hayır vaazı veriyor. İmralı canisi hayır korosuna katılmış piyonlarını yönlendiriyor. Avrupa, ABD arka arkaya eklenmiş hayır seslendiriyor. 16 Nisan anayasa referandumunda Türk milleti kendi geleceğini tertemiz iradesi ile belirleyecektir” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türk milleti Kürdistana izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti evinin önünde kurulması planlanan ruhsatsız bölücülük ve düşmanlık kampına müsaade etmeyecektir. Bunun için ‘beka’ diyoruz.” dedi.

Bahçeli, partisince Sakarya Demokrasi Meydan’ında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, vatandaşların meydana renk ve heyecan kattığını söyledi.

“Ne mutlu sizlere, kıvrım kıvrım akan Sakarya gibi coşup çağlıyorsunuz.” diyen Bahçeli, 16 Nisan halk oylamasının yeni bir diriliş ruhuna vesile olmasını temenni ettiğini vurguladı.

Bahçeli, Sakarya’nın Türkiye’nin özeti, kardeşliğin güvencesi olduğuna işaret ederek, “Burada milli kaynaşmanın asaleti vardır, burada birlik ve beraberliğin sönmeyecek meşalesi yanmaktadır. Sakarya’da köken ayrımı, yöre farkı, etnik ve soy çeşitliliği çoktan aşılmış, herkes millet şemsiyesi altında toplanmıştır. Bu durum gıpta edilecek bir kucaklaşma örneğidir. Acıda bir oldunuz, ayrımcılık peşinde koşanları hayal kırıklığına uğrattınız. Sevinçleri birlikte paylaştınız, aranıza fitne sokmaya çalışanları heder ettiniz, kederde ve kıvançta ortak oldunuz. Siz Sakarya’sınız birlik ve beraberliğin zafer tacısınız. Sizler şahlanmış kardeşliğin eseri, Türk milletinin soylu evlatlarısınız.” ifadesini kullandı.

“Düşünmemiz gereken bir devletimiz vardır”

Türkiye’ye pranga vurulmaya çalışıldığını belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi dara düşürüp, tarihsel haklarından tavize zorluyorlar. Terör örgütleri bu maksatla adice kullanılıyor, emparyalizm tekrar önümüzü kesmeye çalışıyor. Bölgemizde her taşın altı nifakla kaynıyor, çevremiz fesat kuması olmuş, tehdit saçıyor, Türkiye’nin bekası risk altındadır, Türkiye’nin güvenliği günden güne aşınmaktadır. Biliniz ki biz güçlü olmazsak, istiklalimizle oynayacaklar, biz diri kalmazsak, istikbalimizi elimizden alacaklar. Bu kadar yoğun ve karmaşık tehlikeler karşımızda duruyorken, ikbal kaygısı taşıyamayız, nefsimize teslim olamayız, egolarımıza ‘tamam’ diyemeyiz. Düşünmemiz gereken bir devletimiz vardır. Savunmamız gereken bir vatanımız vardır. Varlığını korumamız gereken bir milletimiz vardır. Dalgalandırmamız gereken bir bayrağımız vardır ve bu bayrağımıza eş tutulmaya çalışılan bez parçalarına, milletimize meydan okuyan düşmanlık paçavralarına da asla tahammülümüz yoktur.”

“Türk milleti Kürdistana izin vermeyecektir”

Kerkük’te yaşananlara değinen Bahçeli, “Hatırlarsanız 28 Mart 2017 Salı günü Kerkük Vilayet Meclisi, bir oylama yaptı. Maalesef Barzani’nin Ankara ve İstanbul’da da göndere çekilen sözde bayrağının Kerkük’te tüm resmi dairelerde asılmasına karar verildi. Yeni bir kepazelik, böylece somutlaştı. Karar altına alındı. Dışişleri Bakanlığımız bu kararın yanlış olduğundan hareketle Türkiye’nin endişelerini tam ve yerinde bir şekilde açıkladı.” dedi.

Devlet Bahçeli, yine haklı çıktıklarını söyleyerek, Kerkük’ün şu anda baskı ve dayatmayla kültürel haklarından kopartılmak istendiğini vurguladı.

Türkmenlerin peşmergenin taciz ve tahrikiyle boğuştuğunu dile getiren Bahçeli, şunları kaydetti:

“Kerkük’ün Türk kimliğini silmek, Türkçe’yi tasfiye etmek için küstah bir rekabet sahnelenmektedir. Sakarya’dan söylüyorum, muhataplarını uyarıyorum, herkesin kendisine çekidüzen vermesini bekliyorum. Kerkük pırıl pırıl bir Türk şehridir. Bu hakikat Allah’ın izniyle değişmeyecektir. Türkmeneli namusumuza, Misak-i Milli’nin hiç unutmadığımız çağrı ve sınırlarına emanettir. Kerkük dün Türk’tü, mutlaka ne pahasına bedeli ne kadar ağır olsa da bugün Türk’tür, yarın da Türk kalacaktır. Dalgalanan gök bayrak inmeyecek, Türkmenlerin hakkını hiçbir terörist, hiçbir gaddar ve şiddet yanlısı gasp edemeyecektir. Kerkük Sakarya’dır, Musul Kocaeli’dir, Telafer Bolu’dur. Tuzhurmatu Düzce’dir. Türkmenlerin hakları, alacağımız varlıkları yeminimizdir. Barzani’den asla dost olmayacak, olsa da yalnızca üzerine basıp keseceğimiz post olacaktır. ABD eski başkan yardımcısı Biden, bir defasında Barzani’ye demişti ki, ‘Müsterih olun sizin de benim de ömrüm bağımsız bir Kürdistan kurulmasını görmeye yetecek.’ Kimin ömrünün neye yetip yetmeyeceğini, yaşadığı müddetçe neyi görüp görmeyeceğini sadece Cenab-ı Allah bilecektir fakat bizim bildiğimiz, inandığımız bir şey vardır. Türk milleti aziz şehitlerimizin emsalsiz kahramanlığının ve tarihe yön vermiş şerefli mücadelesinin eseridir. Bağımsız Kürdistan demek yıkım demektir. Bağımsız Kürdistan demek Türkiye’nin kopuşu anlamına gelecektir. Değil Biden, Barzani’nin ömrü gelecekteki torunlarının hayatı bile, böylesi bir zehir ve zillete şahitlik edemeyecektir. Türk milleti Kürdistana izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti evinin önünde kurulması planlanan ruhsatsız bölücülük ve düşmanlık kampına müsaade etmeyecektir. Bunun için ‘beka’ diyoruz.”

“Avrupa adeta deliye dönmektedir”

Bahçeli, devletin toparlanması, sistemsel ve yönetimsel dengeye kavuşmasını öngördüklerini çünkü Türkiye’nin hükümet etme sisteminde aksaklık ve arızalar giderilmezse karşılarındaki husumet cepheleriyle mücadelenin sekteye uğrayacağını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin küresel ve bölgesel derin komplolara karşı yönetimdeki fiili çarpıklıklarla karşı koyamayacağını ve cevap veremeyeceğini söyledi.

PYD/YPG’nin sözde üç kantonda federal yönetim ilanı yaptığını, PYD elebaşısının Rakka’nın da bu federal yönetime katılmasını beklediğini, bununla ilgili beyanat verdiğini aktaran Bahçeli, ABD’nin PYD/YPG’yi ağır silahlarla donattığını, Rusya’nın teröristleri pışpışladığını, Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün resmen bozulup kırılırsa, bu kapsamda kırılan fay hatlarının Türkiye’ye yansımasının acıklı sonuçlara yol açacağını kaydetti.

Devlet Bahçeli, 16 Nisan halk oylamasına Almanya, Hollanda, Norveç, İsviçre ve diğerlerinin müdahil olmak için her fırsattan istifadenin peşinde olduğuna dikkati çekerek, Avrupa’da PKK’ya, FETÖ’ye, DHKP-C’ye 16 Nisan’a “Hayır” propaganda ve faaliyetinin serbest olduğunu, ne var ki milletvekili ve bakanlara yasak olduğunu ifade etti.

İsviçre’nin başkenti Bern’de 25 Mart 2017 Cumartesi günü PKK yandaşlarınca düzenlenen “Hayır” mitinginde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterildiğini hatırlatan Bahçeli, “Devrimci Gençlik Bern Anarşist Örgütü pankartı sahiplenmiş, mücadelenin her yolunun meşru olduğunu duyurmuş ve hain provokasyonun arkasında durmuştur. Bu rezil ve düşmanca muameleye sözde soruşturma açmaktan başka hiçbir şey yapılmamıştır. Avrupa adeta deliye dönmektedir. Demokrasi güdümlü özgürlük vesayet altındadır. Bunu anlamak mümkün değildir. 16 Nisan referandum u Türkiye’de yapılacaktır. Sakarya bizzat ve bilfiil hükümet etme sistemi üzerindeki tercih ve seçim hakkını kullanacaktır. Peki Almanya niye hoplayıp zıplamaktadır, İsviçre ve Hollanda niye paniğe kapılmaktadır, bunları ilgilendiren nedir?” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, meydandaki vatandaşlara, “16 Nisan’da gittiğinizde Türkiye’nin onurunu savunacak mısınız? Türkiye düşmanlarına dersini verecek misiniz? Türk’e kefen biçenleri bıçkın iradenizle püskürtecek misiniz? Millet için ‘Evet’ mi? Devlet için ‘Evet’ mi?” diye sordu.

Meydandaki kalabalık da Bahçeli’nin sorularına “Evet” diyerek karşılık verdi.

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

“Evet diyorsanız inşallah oyun bozulacaktır. ‘Evet’ diyorsanız çirkin ve şiddetin oyuncuları bozguna uğrayacaktır. ‘Evet’ diyorsanız Kürdistan hayali kuranlar, Kerkük’te bez parçası sallandıranlar, bölünme rüyasına dalanlar mahvu perişan olacaklardır. Bunun için kaçış yoktur, kurtuluş yoktur. Bir ‘Evet’e Kerkük’ün satıldığını söyleyecek kadar küçülen, küçüldükçe çürüyüp kokuşan döneklere siyasette yuvalanmış kripto hücrelere 16 Nisan’da Türk milleti haddini bildirecektir. Bereketsizliklerini iftirayla örtbas örtmeye çalışan, korkularını sahte diklenmelerle telafiye kalkışan Pensilvanya parazitleri inanıyorum ki Sakarya’da paspas gibi çiğnenecektir. Bizim bu ülke için yeminimiz vardır, vazgeçilmeyecektir. Yemin yurttur, yuvadır. Yemin ecdada sadakat borcu, gelecek nesillere verilmiş sözdür, yemin Türkiye’dir, yemin Sakarya’dır. Birliğimizi çekemeyen korkaklar, kıskanan ahmaklar, milli kardeşlik ruhundan alerji duyan karanlık odaklar, çatlasalar da patlasalar da diyorum ki ‘Evet’ yine ‘Evet’ bir kez daha ‘Evet’. Sonuna kadar devlet, sonuna kadar millet.”

Etiketler: / / / / /

Arifiye Ayyıldız Gençlik ve Spor Kulübü karatecileri 15.Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anısına düzenlenen turnuvaya damga vurdu. Serdivan Sakarya...
Büyükşehirli sporcu Çin’de ikinci oldu
Salcano Büyükşehir Bisiklet Takımı sporcusu Onur Balkan Çin’de bu yıl 18.’si düzenlenen Tour Of Qinghai Lake turunda ikinci olarak kürsüye...
İlçe Futbol Turnuvasında Grup Aşaması, oynanan maçlarla sona erdi.
Arifiye Belediyesi tarafından düzenlenen İlçe Futbol Turnuvasında grup aşaması, 15 Temmuz Pazartesi günü oynanan maçlarla sona erdi. Günün ilk müsabakası...
15 Temmuz Gazilerimize ziyaret
15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Gazilerimiz ziyaret edildi. 15 Temmuz Şehitlerini Anma,...
“15 Temmuz milletimizin kahramanlık destanı yazdığı gecedir”
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. Yıldönümünde Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “15 Temmuz; milli iradenin vesayete,...
“Sakarya muhtarların gayretleriyle daha da yükselecek”
Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanlığına yeniden seçilen Erdal Erdem ve yönetimi ile bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, “Demokrasimizin mihenk taşı...
Sakarya Düşünce Ve Dayanışma Platformunun Yeni Dönem Konukları
Sakarya Düşünce Ve Dayanışma Platformu yeni dönemde önemli konukları ilimizde misafir ediyor. Sakarya Düşünce Ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir,”...
Evlilikte en önemlisi “Aile” kavramıdır
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yetişkinlere Yönelik Gelişim Atölyesi’nde ilk hafta eğitimleri tamamlandı. Sezer, “Her iki taraf da sevgi, saygı ve...
SUBÜ Rektörü Sarıbıyık’tan 15 Temmuz mesajı
 Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık,  15 Temmuz’un nesiller boyu aktarılacak büyük bir ders olduğunu vurgulayarak “...
MÜSİAD’ın Yeri Her Zaman Devletinin ve Milletinin Yanıdır
MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun; 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili bir basın duyurusu yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir...
15 Temmuz Şehidi Gökbayrak İlçemizde mezarı başında anıldı
Sakarya’da 15 Temmuz darbe teşebbüsünün 3’ncü yıl dönümü dolayısıyla gerçekleşecek etkinlikler kapsamında Sakarya protokolü ilk olarak, 15 Temmuz gecesi Arnavutköy...
Kurban alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Veteriner Hekim Mustafa Yıldız ‘Kurbanlık seçerken nelere dikkat etmeliyiz?’ konusunda açıklamalarda bulundu. ÖZEN GÖSTERİLMELİ Yıldız açıklamasında, “Kurban bayramına yaklaşık bir...
Baro Başkanı Burak’tan 15 Temmuz Mesajı
Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Baro Başkanı Burak...
Rektör Savaşan’ın 15 Temmuz Mesajı
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Savaşan...
Şehit Aileleri ve Gaziler ile Gazi yakınları onuruna program düzenlendi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği himayelerinde Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Şehit Aileleri ve Gaziler ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ