Kaymakam Yazıcı’dan’1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’Mesajı.

Arifiye İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı’1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ ile ilgili bir mesaj yayınladı. Kaymakam Adem Yazıcı’nın yayınladığı o mesajı;   ‘Ülkemizin kalkınmışlık hedeflerine ulaşmasında ve istikrar içerisinde büyümesinde işçi ve emekçilerimizin rolü kuşkusuz çok büyüktür. Devletimizin, emek ve dayanışmaya verdiği değere bağlı olarak, son yıllarda işçi ve emekçilerimizin haklarının güvence altına alınmasında ve […]

 Kaymakam Yazıcı’dan’1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’Mesajı.

29.04.2017 - 18:15

Güncelleme : 29.04.2017 - 18:15

Arifiye İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı’1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Adem Yazıcı’nın yayınladığı o mesajı;
  ‘Ülkemizin kalkınmışlık hedeflerine ulaşmasında ve istikrar içerisinde büyümesinde işçi ve emekçilerimizin rolü kuşkusuz çok büyüktür. Devletimizin, emek ve dayanışmaya verdiği değere bağlı olarak, son yıllarda işçi ve emekçilerimizin haklarının güvence altına alınmasında ve çalışma koşullarının iyileştirilmesinde büyük gelişmeler sağlanmıştır. Tüm dünyada, işçi ve emekçiler tarafından bayram olarak kutlanan 1 Mayıs günü, ülkemiz de de “Emek ve Dayanışma Günü” olarak tatil kabul edilmiştir.

En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültüre sahibiz. Bu kültürün gelecek nesillere taşınması adına, 1 Mayıs çok büyük anlam ifade etmektedir.

Çalışan vatandaşlarımızın birlik, beraberlik ve dayanışma günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlamasının aynı zamanda toplumsal barışa da katkı sağlayacağı unutulmamalıdır.

1 Mayıs’ın birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi dileğiyle; Ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına büyük emek veren çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.’

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın