BİLSEM’de Yetenek Sınavları Başlıyor.

Üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren Bilim ve Sanat Merkezine alınacak öğrenciler için yetenek sınavları 6-7 Mayıs tarihlerinde başlıyor Geçtiğimiz ay açıklanan sınav sonuçlarına göre bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirme sınavlarına katılacaklar. Resim yetenek alanında değerlendirme sınavları 6-7 Mayıs’ta, Müzik alanında 8-9 Mayıs tarihinde, Genel Zihinsel yetenek alanında ise 10-14 Mayıs tarihleri […]

 BİLSEM’de Yetenek Sınavları Başlıyor.

03.05.2017 - 16:40

Güncelleme : 03.05.2017 - 16:40

Üstün yetenekli öğrencilere eğitim veren Bilim ve Sanat Merkezine alınacak öğrenciler için yetenek sınavları 6-7 Mayıs tarihlerinde başlıyor

Geçtiğimiz ay açıklanan sınav sonuçlarına göre bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrenciler yetenek alanlarına göre değerlendirme sınavlarına katılacaklar.

Resim yetenek alanında değerlendirme sınavları 6-7 Mayıs’ta, Müzik alanında 8-9 Mayıs tarihinde, Genel Zihinsel yetenek alanında ise 10-14 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Konu ile ilgili Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre yaptığı açıklamada; “Bakanlığımız olarak üstün yetenekli çocuklara çok fazla değer vermekteyiz. Bu seçeceğimiz öğrencilerin eğitimi için hazırlanmış eğitim programları yoğun şekilde bire bir olarak verilmektedir. Bu yoğun eğitimden geçen öğrenciler en üst yönetim kademelerinde ülkelerine hizmet vereceklerdir. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan bireysel değerlendirmelerde İlimizde resim yeteneği alanında 198, genel zihinsel yetenek alanında 358, müzik yeteneği alanında 67 öğrenciyi değerlendireceğiz.” dedi.

Resim ve Müzik alanlarındaki değerlendirme sınavları Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’nde, Genel Zihinsel yetenek alanındaki sınavlar ise Erenler Rehberlik Araştırma Merkezi’nde yapılacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın