BARO BAŞKANINDAN JANDARMAYA KUTLAMA ZİYARETİ

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun’u makamında ziyaret ederek Jandarmanın 178. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan Kazan, bir ülke için hukukun ve güvenliğin en önemli unsurlar olduğuna dikkat çektiği konuşmasında bu kadar önem teşkil eden bu iki unsurun birbirinden asla ayrı düşünülemeyeceğini ifade etti. HUKUK VE GÜVENLİK AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ “Güvenliği […]

 BARO BAŞKANINDAN JANDARMAYA KUTLAMA ZİYARETİ

16.06.2017 - 11:26

Güncelleme : 16.06.2017 - 11:26

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun’u makamında ziyaret ederek Jandarmanın 178. Kuruluş yıldönümünü kutladı.
Başkan Kazan, bir ülke için hukukun ve güvenliğin en önemli unsurlar olduğuna dikkat çektiği konuşmasında bu kadar önem teşkil eden bu iki unsurun birbirinden asla ayrı düşünülemeyeceğini ifade etti.
HUKUK VE GÜVENLİK AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ
“Güvenliği meşru kılan hukuktur. Bu nedenle güvenliğimizin teminatı emniyet güçlerimiz ve jandarmamız ile birlikte biz hukukçular da vatandaşlarımızın huzuru için çok önemli bir görev icra ediyoruz. Hepimiz huzurlu, mutlu, kişisel haklarımızın korunduğu, güven içinde yaşayabileceğimiz bir ülke için mücadele ediyoruz. Bu uğurda hiç düşünmeden canlarını, kanlarını ortaya koyan jandarma teşkilatımızın 178. yılı kutlu olsun.” şeklinde konuşan Başkan Kazan Komutan Emin Dursun nezdinde tüm jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladı.
ZAMANINDA İŞLEYEN ADALET
Samimi bir sohbet havasında geçen görüşmede Başkan Kazan ve Komutan Dursun, özellikle iç güvenliğimizi tehdit eden terör unsurları üzerinde görüş alış verişinde bulundular.
Başkan Kazan, günün anısına “Herkes için adalet. Ama tıpkı bir saat gibi, zamanında işleyen bir adalet.” temennisi ile Komutan Dursun’a saat hediye etti.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın