Şehid Kaymakam Safitürk’ün Hayali Trabzonspor’a Vasiyet Oldu

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ,yönetimkurulu ve futbolcular PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün hayalinin gerçekleştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında Mardin’e gitti. Burada Kaymakam Safitürk anısına kardeşlik fidanı diken Başkan Usta, “Futbol ve spor üzerinden dostluk ve kardeşliği pekiştirebilmek adına bunların önemi var. Bugün burada gördüğümüz gibi futbol sadece futbol değildir. […]

 Şehid Kaymakam Safitürk’ün Hayali Trabzonspor’a Vasiyet Oldu

02.07.2017 - 0:53

Güncelleme : 02.07.2017 - 12:43

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ,yönetimkurulu ve futbolcular PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit edilen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün hayalinin gerçekleştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında Mardin’e gitti.

Burada Kaymakam Safitürk anısına kardeşlik fidanı diken Başkan Usta, “Futbol ve spor üzerinden dostluk ve kardeşliği pekiştirebilmek adına bunların önemi var. Bugün burada gördüğümüz gibi futbol sadece futbol değildir. Kaymakamımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

HAYALİ VASİYETİMİZ OLDU

Derik Kaymakamlığı sırasında 10 Kasım 2016’da makam odasında PKK’lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda şehit düşen Kaymakam Safitürk’ün hayalinin gerçeğe dönüşmesi için başlatılan proje devam ediyor.

Mardin Kızıltepe Trabzonsporlular Derneği’ni ziyaretinde anı defterine, “Sözüm olsun ki en yakın zamanda bir grup öğrenciyi Mardin’den Trabzon’a getireceğim. Onlara hem maç izleteceğim, hem de kenti gezdireceğim” diye yazan Safitürk’ün bu hayali gerçekleştirilmişti.

Mardin ve çevre ilçelerinden 140 öğrenciyle birlikte Mardin Valisi Mustafa Yaman, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, bazı bürokratlar ile şehit kaymakamın eşi Ayşegül Safitürk ve 4 yaşındaki oğlu Asım Eren de Trabzon’a gelmiş, stadyumumuzda Gençlerbirliği maçını izlemişti. Mardin heyeti Trabzon’un tarihi ve turistik yerlerini de gezmişti.

TARAFTARLAR KARŞILADI

Kardeşlik projesinin ikinci ayağında Başkan Muharrem Usta, Asbaşkanımız Ahmet Çubukçu, Genel Sekreterimiz Genceğa Meriç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ali Rıza Egemen ve Coşkun Bülbül, futbolcularımız Okay Yokuşlu, Yusuf Yazıcı ile Yusuf Erdoğan, Genel Müdür Yardımcımız Ulaş Özdemir, TSYD Trabzon Şube Başkanı Murat Taşkın ve Trabzon-Mardin Kardeşlik Köprüsü Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi  Mardin’e gitti.

Mardin Havalimanı’nda Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Mardin Trabzonsporlular Derneği Başkanı İbrahim Aydın, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar ve bordo-mavili taraftarlar tarafından davul zurna ve halk oyunları gösterisi ile karşılanan heyet ardından Kızıltepe’deki hububat merkezini ziyaret ederek esnaflarla sohbet etti.

KARDEŞLİK FİDANI DİKİLDİ

Başkan, yönetim kurulu ve futbolcular Artuklu İlçesi’nde bazı temaslarda bulundu devamında Derik Kaymakamı Hakan Kafkas’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Kafkas’a Trabzonspor forması hediye eden Başkan teröristler tarafından şehit edilen Kaymakam Safitürk’ün saldırıya uğradığı hükümet binasındaki makam odasını gezdi. Başkan,yönetim kurulumuz ve futbolcular Kaymakam Kafkas ile birlikte çocuk parkında Şehit Kaymakam Safitürk anısına “kardeşlik fidanı” dikti. Başkan Usta, “Şehit Kaymakamımızın anısını yaşatabilmek adına sembolik de olsa bir fidan dikimi yaptık. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabırlar diliyoruz” dedi.

“FUTBOL SADECE FUTBOL DEĞİLDİR”

Bölgenin huzuru ve kardeşliğine, Trabzonspor olarak her türlü katkıyı sağlayacaklarını aktaran Başkan Usta, “Mardin’deki taraftarlarımıza ve Mardin halkına Trabzon’dan kucak dolusu selam getirdik. Şehit Kaymakamımızın hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu. Başkan Usta sözlerine şöyle devam etti: “Hayat böyle bir şey. Bazen şehirleri, insanları küçük bir futbol topu kardeş yapıyor, dost yapıyor. Bir gol deyip geçmeyelim. Bir gol bütün etnik ve kültürel unsurlar dahil her şeyi bir tarafa koyup kucaklaşmayı sağlayan aktivite. O açıdan gerçekten önemsiyoruz. Trabzonspor Anadolu’yu gerçek anlamda temsil ediyor. Anadolu’nun hangi şehrine gidersek gidelim her yerde taraftarı vardır. Mardin de bu şehirlerden ama en önemlilerinden birisi. Mardin’den başlamak üzere Anadolu’nun diğer şehirlerine de bu ziyaretleri yapacağız. ‘dedi…

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın