SASKİ’den Uyarı Kanalizasyon çöp değildir

SASKİ, kanalizasyon hatlarında tıkanmalara neden olacak malzemelerin atılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kanalizasyonlara çöp atılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Kanalizasyon hatlarının amacı dışında kullanılmasının ciddi sorunları beraberinde getirdiğini belirten SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Kanalizasyon hatlarımızın sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için vatandaşlarımıza bazı […]

 SASKİ’den Uyarı Kanalizasyon çöp değildir

04.07.2017 - 19:11

Güncelleme : 04.07.2017 - 19:11

SASKİ, kanalizasyon hatlarında tıkanmalara neden olacak malzemelerin atılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kanalizasyonlara çöp atılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Kanalizasyon hatlarının amacı dışında kullanılmasının ciddi sorunları beraberinde getirdiğini belirten SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Kanalizasyon hatlarımızın sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için vatandaşlarımıza bazı görevler düşüyor. Kanalizasyon şebekelerinin amacı dışında kullanılarak atılan katı atıklar, hatlarda zaman zaman tıkanmalara ve şehrin arıtma sisteminin zarar görmesine sebep oluyor. Lavabolardan dökülen her damla yağ kanalizasyon sistemine ciddi zararlar veriyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda daha hassas davranmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Kanalizasyon çöp değildir
Seyit Sakallıoğlu, “Şehir genelinde inşa ettiğimiz hatlar büyük ölçüde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Yüksek teknoloji kanal görüntüleme sistemleri ile sorunlu noktalar tespit edilerek periyodik olarak hatlarımızın bakım ve temizliği yapılmaktadır. Ancak atılan çöpler nedeniyle tıkanan hatlarda taşmalar yaşanabiliyor. Suda erimeyen ya da suyun akışını engelleyen, tuvalet kâğıdı, pet şişeler, kumaş parçaları, saç, kum, toprak parçaları gibi değişik atıkların yanında kullanılmış atık yağların kanalizasyona döküldüğünü görüyoruz. Atılan söz konusu malzemeler atıksuyun akışını engellemekte ve belirli noktalarda tıkanmalara neden olmaktadır. Kanalizasyon hatlarına tıkanmalara neden olacak malzemelerin atılmaması ve bu konuda hassas davranılmasıyla tıkanmaların kolayca önüne geçilebilir. Kanalizasyon çöp değildir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın