Srebrenitsa Soykırımını unutmayacağız

Srebrenitsa Soykırımının 22. yıldönümüyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Dün nasıl Boşnak kardeşlerimizin, mazlum ve mağdurların yanındaysak, bugünde yanlarındayız, yarında olacağız. Avrupanın ortasında, dünyanın gözü önünde Bosna’da, Srebrenitsa’da yaşanan soykırımı unutmadık, unutmayacağız” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bosna’da 11 Temmuz 1995’te yaşanan Srebrenitsa Soykırımının 22. yıldönümüyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Başkan […]

 Srebrenitsa Soykırımını unutmayacağız

11.07.2017 - 18:09

Güncelleme : 11.07.2017 - 18:09

Srebrenitsa Soykırımının 22. yıldönümüyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Dün nasıl Boşnak kardeşlerimizin, mazlum ve mağdurların yanındaysak, bugünde yanlarındayız, yarında olacağız. Avrupanın ortasında, dünyanın gözü önünde Bosna’da, Srebrenitsa’da yaşanan soykırımı unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bosna’da 11 Temmuz 1995’te yaşanan Srebrenitsa Soykırımının 22. yıldönümüyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Başkan Toçoğlu, “11 Temmuz 1995’te yaşanan Srebrenitsa Soykırımının 22. yıldönümünü derin bir üzüntüyle anıyorum. Rabbim bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Rabbim böyle acılar göstermesin
Başkan Toçoğlu, “Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk 8 bin 372 masumun katledildiği bu soykırım insanlık değerlerini ayaklar altına almıştır. Dün nasıl Boşnak kardeşlerimizin, mazlum ve mağdurların yanındaysak, bugünde yanlarındayız, yarın da olacağız. Avrupanın ortasında, dünyanın gözü önünde Bosna’da, Srebrenitsa’da yaşanan soykırımı unutmadık, unutmayacağız. Rabbim bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bosnalı kardeşlerimizin üzüntülerini paylaşıyor, soykırımda kaybettiğimiz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın