Bisikletle Arifiye’ye gelerek 15 Temmuz Şehitleri ve Şehitliğimizi ziyaret ettiler

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce 15 Temmuz Şehitleri anısına organize edilen, Konya’dan başlayarak yaklaşık 1600 km yolculuk ile Çanakkale’de son bulacak olan ve yaklaşık 250 kişinin katıldığı bisiklet turu etkinliği kapsamında; İlçemizdeki Şehitlikler ziyaret edildi. Sakarya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün desteklediği programa; Sakarya Vali Yardımcısı Sayın Bekir Dınkırcı, Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Sakarya Halk Sağlığı Müdürü […]

 Bisikletle Arifiye’ye gelerek 15 Temmuz Şehitleri ve Şehitliğimizi ziyaret ettiler

13.07.2017 - 17:07

Güncelleme : 13.07.2017 - 17:07

Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce 15 Temmuz Şehitleri anısına organize edilen, Konya’dan başlayarak yaklaşık 1600 km yolculuk ile Çanakkale’de son bulacak olan ve yaklaşık 250 kişinin katıldığı bisiklet turu etkinliği kapsamında; İlçemizdeki Şehitlikler ziyaret edildi.

Sakarya İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün desteklediği programa; Sakarya Vali Yardımcısı Sayın Bekir Dınkırcı, Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Doç.Dr. Sayın Aziz Öğütlü, Sakarya Bisiklet İl Temsilcisi Sayın Serkan Cerrahoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak İlçemiz Kalaycı Mezarlığında kabri bulunan Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk kabri başında ziyaret edildi ve Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Şehit Kaymakamımızın değerli babası Asım Safitürk Hocamıza Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edilerek, Şehit Kaymakamımızın değerli babası Asım Safitürk Hocamızın Sayın Cumhurbaşkanımıza verilmek üzere yazdığı mektup bisiklet turu ekibi tarafından teslim alındı.

Daha sonra İlçemiz Hanlı Mezarlığında kabri bulunan 15 Temmuz Şehidimiz Özel Harekât Polisi Serdar Gökbayrak kabri başında ziyaret edildi ve Kur’an-ı Kerim okunup dualar edildi. Şehidimizin kıymetli ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edilerek, şehit ailemiz tarafından Sayın Cumhurbaşkanımıza verilmek üzere yazılan mektup bisiklet turu ekibi tarafından teslim alındı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın