İlçemizde Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize ziyarete devam ediliyor

Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanımız Sayın İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanımız Sayın J.Yzb.Hamit Gençay Taşdemir ve İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Şevket İlhan ile birlikte şehit ve gazi ailelerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 16 Temmuz 2016 yılında İstanbul İlinde Şehit düşen Özel Harekât Polisi Serdar Gökbayrak’ın kayınpederi Fevzi Dayan ve ailesine, 1974 […]

 İlçemizde Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize ziyarete devam ediliyor

13.07.2017 - 17:12

Güncelleme : 13.07.2017 - 17:12

Kaymakamımız Sayın Adem Yazıcı, Arifiye Belediye Başkanımız Sayın İsmail Karakullukçu, İlçe Jandarma Komutanımız Sayın J.Yzb.Hamit Gençay Taşdemir ve İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Şevket İlhan ile birlikte şehit ve gazi ailelerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda 16 Temmuz 2016 yılında İstanbul İlinde Şehit düşen Özel Harekât Polisi Serdar Gökbayrak’ın kayınpederi Fevzi Dayan ve ailesine, 1974 yılında Kıbrıs’ta Gazi olan Ahmet Toker ve ailesine, 1974 yılında Kıbrıs’ta Gazi olan Adnan Toker’e ziyaretlerde bulundular.

Sayın Kaymakamımız şehit ailesi ziyaretinde yaptığı konuşmada; “Tarihi, şanlı kahramanlıklarıyla dolu milletimiz 15 Temmuz gecesi tek vücut olarak devletine ve vatanına karşı yapılan hain oyunu bozdu. Polisimiz Serdar Gökbayrak da devletimi, namusumu kimseye ezdirtmem, çiğnetmem diyerek şehit oldu. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Devletimiz ve milletimiz tüm şehitlerimize her zaman minnettardır. Ne mutlu ki aynı günün gecesinde vatan sevgisiyle dopdolu olan halk, asker ve polis beraber vatanına sahip çıktı. Bu millet büyük bir millet, hala dünyanın en önemli insanlarından oluşan millet, en kahraman en fedakârından oluşan millet. Millet kolay olunmuyor. İyi bir millet iyi bir devleti de beraberinde de getirir. Şehidimiz mertebelerin en yücesi olan şehadet mertebesine erişmiştir. Devlet olarak her zaman sizlerin yanındayız. Sizler şehidimizin emanetisiniz. Kapımız da, gönlümüzde sizlere her zaman açıktır.” dedi.

Sayın Kaymakamımız daha sonra gazilerimizi ve ailelerini ziyaretinde yaptığı konuşmada; “Sizler vatanı için kanını akıtmış hayatının baharında ‘Vatan’ demiş, ‘Bayrak’ demiş, elini, kolunu, bacağını, gözünü, ülkesine ve milletine helal etmiş, yaşayan gurur abidelerisiniz. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor, bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Çünkü bu topraklar şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde bizlere vatan olmuştur. Onları ziyaret ederek varsa sorunlarını çözmeye onlarla sohbet ederek hasbihal etmeye devam edeceğiz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.”dedi.

Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın