Sakarya Valiliği’nden Duyuru

Son günlerde ilimizde Valimizin adı kullanılarak yapılan istismarlara karşı Sakarya Valiliği bir duyuru yayınladı. VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; Son günlerde Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun ve Valiliğimizin ismi kullanılarak hayırsever vatandaşlarımız ve şirketlerden yardım bahanesiyle, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmıştır. Hiçbir devlet kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması […]

 Sakarya Valiliği’nden Duyuru

18.07.2017 - 16:56

Güncelleme : 18.07.2017 - 17:00

Son günlerde ilimizde Valimizin adı kullanılarak yapılan istismarlara karşı Sakarya Valiliği bir duyuru yayınladı.

VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;

Son günlerde Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’nun ve Valiliğimizin ismi kullanılarak hayırsever vatandaşlarımız ve şirketlerden yardım bahanesiyle, vatandaşlarımızın iyi niyet duygularını istismar ederek yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmıştır. Hiçbir devlet kurumu veya görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi mümkün de değildir. Dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla kolluk görevlilerimizce gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları veya bu yönde herhangi bir duyum almaları halinde hemen 155 polis imdat ve 156 jandarma imdat hatlarını aramaları, bu şahıslara itibar etmemeleri ve kesinlikle herhangi bir ödemede bulunmamaları önem taşımaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın