Komşu İlçede El Sanatları Festivali

Vali İrfan Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu ile birlikte Sapanca Belediyesi’nin organize ettiği “1.El Sanatları Festivali”ne katılarak stantları gezdi. Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve yaklaşık dört gün sürecek festivalde; çanta-cüzdan tasarımı, ebru, çini, cam ve keçe sanatı, seramik, dikiş-nakış, resim, tel kırma, filografi ve iğne oyası gibi çeşitli branşlarda el emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği stantları […]

 Komşu İlçede El Sanatları Festivali

22.07.2017 - 19:27

Güncelleme : 22.07.2017 - 19:27

Vali İrfan Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu ile birlikte Sapanca Belediyesi’nin organize ettiği “1.El Sanatları Festivali”ne katılarak stantları gezdi.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ve yaklaşık dört gün sürecek festivalde; çanta-cüzdan tasarımı, ebru, çini, cam ve keçe sanatı, seramik, dikiş-nakış, resim, tel kırma, filografi ve iğne oyası gibi çeşitli branşlarda el emeği, göz nuru ürünlerin sergilendiği stantları gezen Vali Balkanlıoğlu, katılımcılardan bilgi alarak hayırlı işler temennisinde bulundu.

Festivalde Vali Balkanlıoğlu’na festival ile ilgili bilgiler veren Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, geçmişte birkaç kez küçük çapta yapılan etkinliklerin, bu yıl talep üzerine daha geniş kapsamlı olarak festivale dönüştürme ihtiyacı duyduklarını, ilimizle birlikte Kocaeli, Ankara, İstanbul, Bursa, Muğla ve Bolu illerinden 135 katılımcının bulunduğunu ve alanda yaklaşık 117 el sanatları ile 20 adet gıda standının yer aldığını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen Etkin Belediye Proje Yarışmasında “Sanat Sokağı ve Mikro HES” projeleri ile ödüle layık görüldüklerini belirten Başkan Yılmazer, belediye olarak eğitim ve kültür faaliyetlerine de çok önem verdiklerini söyledi.

Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olan Sapanca’da çok ilginç bir festival gerçekleştiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, burada farklı illerden birçok sanatkârın el emeği, göz nuru eserlerini sergileme imkânı bulduğunu ifade ederek, “Sapanca’da herkesin mutlaka gezmesi ve görmesi gereken bir festival yapılmakta. Böylesi önemli ve renkli bir organizasyona imza atan Sapanca Belediyesi’ni tebrik eder, katılımcılara da hayırlı ve bol kazançlar dilerim” dedi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın