“Özgür Basını Destekliyoruz.”

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Mesajında çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, kamuoyuna doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatma görevini meslek ilkelerine ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde yürüttüğünü belirten Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık; “Basın […]

 “Özgür Basını Destekliyoruz.”

24.07.2017 - 13:53

Güncelleme : 24.07.2017 - 13:53

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, kamuoyuna doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatma görevini meslek ilkelerine ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde yürüttüğünü belirten Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık; “Basın Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarındandır. Toplumumuzun bilgi edinme ihtiyacını, ülkemiz yararına kamuoyu oluşturarak bu kutsal görevlerini en verimli şekilde ifa etmesinde basın özgürlüğü hayati önem taşımaktadır. Doğru haber veren, kişilik halklarına saygılı, tarafsız yayın yapan özgür basını her zaman destekliyoruz. İlimizde görev yapan tüm yerel ve ulusal basın mensuplarının bu önemli gününü kutlar, çalışmalarında üstün başarılar dileriz.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın