İl Koordinasyon Kurulu II. Dönem Toplantısı Gerçekleşti

İl Koordinasyon Kurulu II. Dönem Toplantısı, Vali irfan Balkanlıoğlu başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Sektörel gelişmeler ile yatırımların değerlendirilmesi, sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasına yönelik adımlar da görüşüldü. Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldığı ve ilgili yöneticilerin brifing verdiği toplantıda konuşan Vali […]

 İl Koordinasyon Kurulu II. Dönem Toplantısı Gerçekleşti

26.07.2017 - 20:39

Güncelleme : 26.07.2017 - 20:39

İl Koordinasyon Kurulu II. Dönem Toplantısı, Vali irfan Balkanlıoğlu başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Sektörel gelişmeler ile yatırımların değerlendirilmesi, sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasına yönelik adımlar da görüşüldü.

Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldığı ve ilgili yöneticilerin brifing verdiği toplantıda konuşan Vali Balkanlıoğlu, “Devletimizin kaynaklarıyla sağlanan imkanların yine devlet adına o ilde yatırımlara dönüşmesinin koordinasyonunu ve iş birliğini sağlayan bir toplantıdayız. Biz kamuda israfa ve gecikmelere çok yakınırız. İhtiyaç duyulan yerlere kamu yatırımlarının zamanında gelmesi de çok önem arz eder. Ancak bazen hiç ihtiyaç olmadığı halde birçok yatırım yapılır ve bunlar bir gün bile kullanılmadan atıl vaziyette kalır. Bazen de hizmetlerin ihale süreçlerini iyi takip etmediğimiz ya da eksik ve noksanlarla dolu bir süreç yaşandığından, parası ve ödeneği olduğu halde iş yapılamaz veya yapılan iş yürümez. Hatta süreler olmasına rağmen bazı gerekçelerle ek süreler verilir, iş uzayıp gider. Bu süredeki harcamalar ise her zaman devletin cebinden çıkmaktadır. Bu nedenle yapılan böylesi toplantılardaki koordinasyon da son derece önemlidir. Yani bu öksüzlerin, tabiri caizse; tüyü bitmemiş yetimin, fakir fukaraya gidebilecek şeylerin, bölgesel kalkınmaya yönelik tüm hizmetlerin israfa sürüklenmemesi gerekir. Kalkınmaya, gelişmeye ve daha lüzumlu yerlere harcanacak paraların israf edilmemesi son derece önemlidir ve bu da bizim vebalimiz, sorumluluğumuzdur” dedi.

Kendilerinin de tüm kamu çalışanları gibi bu vatan için çaba sarf ettiklerini beyan eden Vali Balkanlıoğlu, hep birlikte devletimiz, milletimiz ve ülkemiz için beraber çalışacaklarını sözlerine ekledi.

İlimiz genelinde yürütülen yatırım, hizmet ve çalışmaların yanı sıra yapılması hedeflenen projeler hakkında da bilgiler verilen toplantıda Vali Balkanlıoğlu, herkese ve her kesime çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın